image

„Єдині в розмаїтті” – під таким гаслом в Ужгороді стартував міжнародний молодіжний фестиваль „Beauty around me”.

Напередодні до обласного центру Закарпаття приїхали молоді активні люди - представники чотирьох континентів – із Марокко, США, Індії, Нігерії, Марокко, Єгипту, Зімбабве, Гани, Йорданії, а також Угорщини, Словаччини та з різних куточків України, загалом понад 200 учасників.

У фестивалі також беруть участь іноземні студенти, які навчаються в Ужгородському національному університеті, та волонтери Корпусу Миру зі США, які 2 роки працювали в Україні і зараз завершують свою волонтерську каденцію. Такий фестиваль проходить на Закарпатті вже вдруге.
Сьогодні учасники знайомилися між собою, увечері ж відбулося офіційне відкриття фестивалю. На початку урочистостей начальник відділу фізичної культури і спорту управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Олег Муртазін зачитав вітальну адресу від міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, потім вітали заступник голови Закарпатської ОДА – керівник апарату Олександр Петік, заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, регіональний менеджер Корпусу Миру Наталія Ніколаєва, офіційний представник іноземних студентів в Ужгороді доктор Анрі.
«Гасло вeauty around me передбачає: ми маємо бачити навколо себе, що світ різноманітний і прекрасний. Бачимо багатство цього розмаїття: облич, культур, звичаїв насамперед через повагу до автентичності, особливості кожного. Вітаємо вас на прекрасній закарпатській землі, яка за свою історію ввібрала багатство різних народів, етносів, не нівелюючи і не ламаючи їх, а мирно співіснує», - сказав у вітальному слові Олександр Петік і побажав усім успіхів.
Привітав учасників та гостей фестивалю і Олександр Білак. «Ужгород - багатонаціональне місто, як і Закарпаття загалом. Ми раді вітати вас – представників багатьох національностей, різних континентів – і зробимо все, щоб ваше перебування в Ужгороді було максимально комфортним. У нашому місті, у нашому краї ніколи не було міжнаціональних чи міжетнічних конфліктів. Упевнений, цей, вже другий фестиваль, стане прикладом того, що в Ужгороді можуть реалізуватися всі ваші ідеї. Для нас, як для влади, у першу чергу комфорт усіх мешканців – незалежно від національності, релігії, етнічного походження – має найбільше значення», - сказав, зокрема, Олександр Павлович.
Фестиваль триватиме два дні. У програмі - різноманітні ігри в міжнаціональних командах, майстер-класи, ярмарок культур, ознайомлення з традиціями тощо, молоді активісти зможуть обмінятися досвідом, дізнатися про проблеми молоді у різних країнах та розповісти про свої здобутки. 
Основні ж заходи розгорнуться у суботу, 16 вересня, на площі Театральній. Із 15 години представники з кожної країни матимуть тут свою локацію, де презентуватимуть свою культуру. Гості зможуть поспілкуватися з представниками різних культур, долучитися до ігор та майстер-класів, ознайомитися з національним одягом, скуштувати традиційні страви та напої, оглянути предмети побуту. До прикладу, можна буде долучитися до уроків йоги, приміряти сарі, випробувати себе в лицарських боях, узяти участь у майстер-класі з гончарства. Представники кожної країни дадуть концерт, презентують свої пісні й танці.
Як підкреслюють організатори, фестиваль спрямований на руйнування стереотипів та поглиблення толерантності через обмін унікальними та яскравими традиціями народів.
Організатор – управління молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації. Підтримку у проведенні заходу надала й Ужгородська міська рада. Співорганізатори - ГО «Екосфера» (виконавчий директор Катерина Станкевич), комунальна установа Ужгородської міської ради «Агенція розвитку Ужгорода» (директор Маріанна Собран), NYCUkraine Zakarpattia (Олена Біланіна), УМГО «Єдине студентство», EuropeanSchool.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com