image

Компенсація за перевезення пільговиків буде здійснюватися з держбюджету. Але влада приховала статтю -- юрист із Закарпаття

18 лютого відповідні зміни були внесені до Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік», в якому депутати «забули» передбачити таку статтю видатків. Однак радіти зарано, адже «найцікавіше» приховується у тому, звідки саме виділили кошти на компенсацію…

Компенсація витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян у громадському транспорті буде здійснюватися за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Для цього було виділено майже 2 млрд гривень. Однак, щоб знайти таку суму, потрібно було урізати якусь іншу статтю видатків державного бюджету. Дуже хотілося б почути, що депутати знайшли гроші на пільговиків за рахунок скорочення видатків на утримання державного апарату, зокрема Верховної Ради (тобто на самих себе), Президента, Кабінету Міністрів і т.д.

Однак ні, компенсацію пільгового проїзду будуть здійснювати … за рахунок самих пільговиків.

Зокрема на 2 млрд гривень була зменшена сума видатків на фінансування бюджетної програми «субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот». В цілому ця стаття видатків держбюджету була зменшена з 35 до 33 млрд гривень, тобто на 5,7 %. Хочеться сподіватися, що ці зміни суттєво не вплинуть на рівень компенсації пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (особливо у опалювальний період), адже енергокомпанії, ЖЕКи та ОСББ, як правило, не звикли нараховувати борг державі і вимагати його сплати, а натомість крайніми роблять людей, яким держава у законах гарантує пільги, але при цьому належним чином їх не фінансує.

Раніше ProZak повідомляв, що уряд суттєво зменшив пільгові норми споживання газу та електроенергії. Зокрема було встановлено коригуючі коефіцієнти для розрахунку витрат газу, електричної та теплової енергії на потреби опалення залежно від кількості поверхів будинків. В результаті у двокімнатній квартирі з опалювальною площею 40 кв. метрів у будинку, що має 5 і більше поверхів, пільгова норма споживання енергоресурсів для опалення становить 91 куб. метрів газу або 848 кВт електроенергії. З такими нормами повноцінно опалювати свою оселю нереально. Тобто пільги у нашій державі з кожним днем перетворюються на номінальні (на папері вони є, а в реальності людям доводиться платити по повній)

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук

Читайте також: Ужгородські депутати попросять у влади компенсацію на перевезення пільговиків

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com