image

Кому дістанеться замок "Паланок"

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вперто має намір забрати легендарний замок "Паланок" з комунальної власності міста Мукачево

Щодо хронології битви за замок "Паланок", то вона така:

Геннадій Москаль звернувся до міністра культури  вжити заходів для того, щоб виконати постанову Верховної Ради про передачу замку "Паланок" під патронат уряду.

Потім він вніс зміни в розпорядження представника Президента в Закарпатті, яким було передано цей замок в комунальну власність Мукачева.

Мер Мукачева Андрій Балога саркастично сприйняв цю звістку і сказав Москалю, що замок буде служити місту і надалі. 

Але Москаля сарказм Балоги лише розізлив і він видав черговий коментар, у якому переконував, що родина Балог мала намір зробити замок "Паланок" мало не приватним родинним маєтком, коли захотіли взяти його в оренду на 49 років. При цьому Москаль процитував газету "Дзеркало тижня" 2008 року, у якій було описано схему, за якою замок мав перейти  у власність Балог.

Варто зазначити, що автором статті є нинішній начальник управління інформації Закарпатської ОДА Ярослав Галас. 

Потуги Геннадія Москаля таки налякали родину Балог. Про це свідчить і збір підписів голів різних громадських організацій Мукачева під зверненням до президента Порошенка щодо "Паланку". У зверненні голови 14-ти громадських організацій застерігають від громадянських акцій протесту проти самодурства голови Закарпатської ОДА.

«Звертаємося до Вас як до гаранта дотримання Конституції України, аби запобігти збуренню громадського протесту на Закарпатті. Йдеться про розпорядження голови обласної державної адміністрації Г. Москаля, яким у 90-тисячної громади Мукачева нахабно і цинічно крадеться пам’ятка історії та архітектури, символ і окраса міста – замок «Паланок». 

Призначений Вашим Указом на посаду керівника області, пан Москаль вже давно для себе вирішив, що він є тут одноосібним і повновладним «губернатором», вільним від права і законів. Цей чоловік сумно відомий закарпатцям як людина, схильна до самовільних, авантюрних і незаконних дій, які не раз викликали справедливе обурення мешканців Закарпаття.

Достатньо згадати затятий опір голови ОДА впровадженню нового закону про освіту, який повертає в українські школи українську мову. У нашому краї загравання пана Москаля з політичними силами, які діють не на благо України, а в інтересах сусідніх держав, ледь не призвело до внутрішнього протистояння з представниками національних меншин. Завдяки Вашій виваженій позиції, пане Президенте, напругу вдалося зняти.

Вочевидь, що провал цієї політичної комбінації не зменшив у пана Москаля відчуття повної безкарності і вседозволеності. Днями голова ОДА видав явно абсурдне та незаконне розпорядження, яким у громади Мукачева фактично відбирається замок «Паланок». Не треба бути фахівцем-юристом, щоб зрозуміти цілковиту юридичну нікчемність цього документа. Адже «кандидат юридичних наук» пан Москаль посилається на норми, прийняті не існуючим на сьогодні інститутом державної влади. Звідси випливає, що голова ОДА хоче особисто у будь-який, навіть недолугий спосіб загарбати те, що йому ніколи не належало і не належить.   

Підписавши цю «цидулку», керівник області кинув виклик не лише мукачівцям, а й усім закарпатцям. Нам не важливі перипетії політичної боротьби «завжди, скрізь і з усіма», яку пан Москаль веде від дня свого призначення. Однак ми протестуємо проти того, що цей чоловік як представник Держави відкрито пішов всупереч інтересам людей. Це ганебно і категорично неприпустимо.

Закликаємо Вас розібратися у цій ситуації, скасувати незаконне, скандальне розпорядження голови ОДА. Грубе зазіхання на права громади Мукачева викличе адекватну реакцію містян, з якими солідарні десятки тисяч мешканців області. Нам не потрібне будь-яке протистояння, однак ми рішучі захищати свої інтереси всіма законними способами. Віримо, що Ви, як Глава Держави, покладете край свавіллю та беззаконню», - йдеться у тексті звернення.

Але навряд чи президент буде втручатися в ситуацію навколо замку "Паланок". Він вдаватиме, що має значно важливіші справи. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com