Закарпаття виконало план 1-ого етапу четвертої черги мобілізації на 20 %.

Про хід виконання 1-ого етапу четвертої черги мобілізації на території області проінформував під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА військовий комісар краю Іван Васильцюн. 

Як зазначив полковник, торік за трьома хвилями мобілізації до ЗСУ та інших військових формувань призвано майже 3 тисячі закарпатців. З них - на понад тисячу осіб подано документи для надання статусу учасника бойових дій.

"З метою виконання завдань 4-ої черги мобілізації військовими комісаріатами краю продовжується оповіщення військовозобов’язаних, забезпечується проходження ними медичного огляду та призначення у відповідні команди, практичний призов та поставка військовозобов’язаних до військових частин», - поінформував Іван Петрович.

За його словами, станом на 2 лютого п.р. підлягало поставці у військо - близько 1550 осіб, вручено повісток – майже 1400 військовозобов’язаним, прибули до військових комісаріатів – майже 1 тис. чоловік.

«Пройшли військово-лікарську комісію понад 600 осіб, з них визнані придатними – понад 300; майже 100 - визнані не придатними, інші направлені на додаткове медичне обстеження», - повідомив полковник.

«Не дивлячись на те, що значна частина військовозобов’язаних різними способами ухиляється від призову з мобілізації, добровільно зголосились для проходження військової служби 66 військовозобов’язаних, в тому числі 4 жінки медики, 14 з них вже відправлено у війська», - зауважив військовий комісар облвійськкомату краю Іван Васильцюн.

Загалом Закарпаття виконало план 1-ого етапу четвертої черги мобілізації на 20 %. Такий показник головний комісар краю пояснює значною кількість заробітчан в області. «Багато закарпатців виїхали на заробітки. 85% тих, хто мав бути призваний до війська, сьогодні не в межах області», - повідомив Іван Васильцюн.

Мукачівський  військкомат (м. Мукачево та Мукачівський район) виконав план на 28%, військкомат, що включає в себе Іршавський та Виноградівський район, на 21%. Найнижчі показники у гірських районах. Там виконання планів становить 15  17%.

Присутній на заходізаступник військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату-начальник відділу по роботі з особовим складом Петро Марко зазначив, що призначено в команди для відправлення на військову службу близько 300 чоловік. Вже відправлено на військову службу за контрактом до навчальних центрів 178 чоловік.

Серед причинневиконання завдання щодо оповіщення, призову та поставки військовозобов’язаних до військових частин, військовий комісар назвав, зокрема, відсутність значної кількості військовозобов’язаних за місцем проживання у зв’язку з виїздом на заробітки чи з метою уникнути мобілізації. Намагання значної частини військовозобов’язаних уникнути мобілізації через ухилення від отримання повісток (при оповіщені виходять члени родини і повідомляють про відсутність, взагалі не відкривають двері посильним). Пряма відмова окремих керівників підприємств, установ та організацій від оповіщення працівників. Затягування місцевими лікувальними закладами терміну проведення додаткового медичного обстеження. Тривалий термін надання медичних аналізів на туберкульоз, хворобу Боткіна та ВІЛ до військово-лікарських комісій військових комісаріатів.

 «Задля покращення стану справ щодо виконання заходів мобілізації подано в розшук до органів внутрішніх справ матеріали на 1250 військовозобов’язаних», - підкреслив полковник.

Він також підкреслив, що для оперативного вирішення проблемних питань, на час проведення мобілізації на постійній основі організовано роботу в Закарпатському ОВК та кожному районному (міському) військовому комісаріаті області представників прокуратури та органів внутрішніх справ.

Тож, на Закарпатті формується реєстр тих, хто в перший раз після вручення повістки ухилився від появи у військкоматі. За словами головного військового комісара області Івана Васильцюна: " 1801 особа подана у розшук в органи МВС. Порушено 9 кримінальних справ за відмову від повісток, неприбуття після проходження медкомісії тощо. 6 посадових осіб притягнуто до відповідальності за невиконання своїх обов'язків».

«Мобілізація проходить важко. У повній мірі виконати завдання не вдається. Але є закон про військовий обов’язок та військову службу і закон необхідно виконувати. Заходи проти тих, хто ухиляється від мобілізації, будуть жорсткі», - резюмував заступник головного військового комісара області Петро Марко.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com