image

Москаль переконує, що завдяки йому вода не наробила лиха в Ужгороді

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль переконує, що завдяки його минулорічному рішенню про розчищення Ужа, Ужгород не постраждав від паводка.

За інформацією прес-служби Закарпатської ОДА, за минулу ніч (на 8.11) паводкова хвиля в більшості районів Закарпаття пішла на спад. Станом на 9.00 найвищий підйом води проходить у низовині Боржави (Виноградівський та Берегівський район) і Тиси, однак жодних критичних наслідків для області не очікується.
У результаті вчорашнього паводка підтопленими залишаються сільгоспугіддя та кілька десятків дворогосподарств у різних районах Закарпаття, однак вода вже повільно повертається в русло річок. У м.Перечин через затоплений  водоканал усе ще відключено центральне водопостачання. Для підвезення води задіяні два автомобілі-водовози. Як тільки вода в Ужі знизиться до нормального рівня, центральний водогін знову запустять.
– Проблема центрального водопостачання в Перечині виникає по кілька разів на рік, як тільки вода в Ужі різко піднімається внаслідок опадів, – зазначає Геннадій Москаль. – Вирішити її можна раз і назавжди, якщо підняти водоканал принаймні на два метри. Для цього не потрібні великі зусилля й кошти, але міська влада має зрозуміти, що проблемою слід зайнятися – підготувати проект, передбачити кошти й виконати роботи. В Ужі в межах обласного центру рівень води за ніч знизився на два метри. Фахівці підрахували, що на піку паводкової хвилі річка пропускала під транспортним мостом 740 кубометрів (або 740 тисяч літрів) води за одну секунду. Пригадую, коли минулої осені після моєї вказівки водники розчистили русло Ужа, різні псевдонауковці УжНУ зчинили крик, що це начебто знищить берегову флору. У результаті й флора залишилася цілою, і паводок пройшов через Уж більш-менш благополучно. Якби в руслі залишилися минулорічні острови з кущами, це підняло б рівень води принаймні на метр, і тоді наслідки паводка були би більш серйозними.

Читайте:

Хроніку вчорашніх підтоплень.

Фоторепортаж мера Перечина з підтопленого міста.

Підтоплення Боздоша

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com