image

Мовне питання в Закарпатті: Націоналісти проти обласної влади, обласна влада проти нардепів

На Закарпатті тривають дискусії навколо мовного питання в Законі про освіту

Завтра, у четвер, на сесії Закарпатської обласної ради повинно прийматися звернення до Президента України Петра Порошенка з проханням не підписувати Закон про освіту, оскільки він ущемляє права нацменшин.

Деякі маргінальні націоналістичні організації Закарпаття звернулися до депутатів облради не приймати це звернення. 

"У випадку схвалення подібного роду звернення депутатський корпус Закарпатської обласної ради фактично виступить проти утвердження та розвитку української мови та стане на шлях антиукраїнської діяльності щодо української мови як державної мови в Україні.

Такі антиукраїнські дії з боку різного роду сепаратистських сил в останні дні були спровоковані не без участі московсько-путінського режиму та промосковського уряду Угорщини Віктора Орбана в особі їхніх кишенькових політичних організацій на Закарпатті, зокрема "КМКС – партія угорців України", - йдеться у зверненні, яке підписали  представники національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», президія Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ століття, Рада Християнсько-народної спілки Закарпаття, Рада Закарпатської ГО «Молодь Закарпаття», Закарпатський осередок ГО «Айдар – волонтерська допомога», Ужгородська реферантура ГО «Новий Вогонь».

Що це за організації і який у них авторитет, сказати важко, бо про їхню діяльність немає жодної інформації.

У свою чергу голова ОДА Геннадій Москаль і надалі вважає, що для багатонаціонального Закарпаття редакція нового Закону про освіту у частині мовного питання є неприйнятною.

 "Коли я чую, як деякі нардепи кричать, що на Закарпатті суцільна зрада, бо національні меншини не спілкуються державною мовою, то мені хочеться спитати – чому ви не почнете вирішувати мовні проблеми з себе? Адже в Україні досі діє закон «Колесніченка-Ківалова», прийнятий влітку 2012 року. Саме цей закон став одним із чинників, що призвели до Революції Гідності, а Росія використала його для окупації Криму та розв’язання війни на Донбасі. Закон «Колесніченка-Ківалова» бере під захист у тому числі русинську мову, однак про це у Верховній Раді чомусь ніхто не говорить! То краще скасуйте чи внесіть зміни в цей закон, а не використовуйте багатонаціональне Закарпаття як полігон для піару й некомпетентних заяв!", - сердиться Геннадій Москаль.

А тим часом Петро Порошенко у США на зустрічі з представниками української діаспори заявив, що в Україні нарешті появився Закон про освіту, який захищатиме і просуватиме в країні українську мову.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com