image

На Закарпатті будують дорогу до древньої високогірної обсерваторії

Працівники Рахівського лісогосподарства збудують грунтову дорогу до унікальної обсерваторії на горі Піп Іван 

За повідомленням прес-служби Закарпатського управління ЛМГ, завершать будівництво дороги в червні цього року.

Наразі Польща та Україна має плани відновити тут наукові дослідження в галузі астрономії, а також відкрити сейсмологічну станцію, метеорологічну станцію, лабораторію біологічних досліджень і, власне, туристичний центр.

Це дуже перспективний проект Варшавського та Прикарпатського університетів. 

Звичайно, що до станції потрібно буде доставляти певне обладнання, а наразі станція малодоступна, тому і вирішили побудувати дорогу.

Нагадаємо, що обсерваторія була побудована у міжвоєнний період Польщею. Однак нормально вона так і не зафункціонували, бо для Радянського Союзу, який забрав ці землі собі, вона виявилася непотрібною. 

_-173

Будівля була зведена у стилі конструктивізму та мала форму дзеркального відбитку латинської літери «L», а вгорі був розташований астрономічний купол. Товщина стін, складених з вапнякових блоків, становить 1,5 м. У обсерваторії було 43 приміщення і 57 вікон. Будівля знаходиться на висоті понад 2000 метрів.

Її ще називають "Білий слон", бо взимку вона повністю покривається снігом і інколи так виглядає аж до пізньої весни.

Biliy-Slon-vzimku

Звичайно, що полегшення доступу до унікальної обсерваторії має і зворотній бік. Збільшиться потік туристів через Карпатський національний парк, що може мати негативний вплив на місцеву флору та фауну. Окрім того, потрібно буде посилити охорону лісу, бо транспортний доступ - це і доступ лісовозів. Не виключено, що екологи цілком логічно негативно сприймуть новину про будівництво дороги.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com