image

На Закарпатті контрабандисти підстрелили начальника прикордонної застави

На Рахівщині стався черговий конфлікт між прикордонниками та контрабандистами

На Закарпатті прикордонники щодня звітують про виявлення контрабанди. Її багато. А скільки не виявили? На Закарпаття прибуло підсилення особового складу прикордонників, але їх не вистачає все одно.

Тим не менше, навіть ті факти виявлення та вилучення контрабанди починають злити контрабандистів, які втрачають немалі гроші. 

Все частіше стаються силові протистояння між прикордонниками та контрабандистами. 

Тільки цього року були випадки, які могли привести до трагедії. 

У тому ж Рахівському районі в лютому сталася перестрілка між прикордонниками та контрабандистами. 

Або пригадайте травгненвий випадок, коли контрабандисти у багажнику автомобіля вивезли прикордонника до річки і погрожували його вбити. 

Стаються і дрібні хуліганські вибрики контрабандистів, коли ті просто закидують прикордонників камінням. 

На жаль, прикордонникам доводиться боротися з контрабандистами на самоті, бо наша корумпована поліція на місцях та й не менш корумповані суди беруть у контрабандистів "плату за свободу".

Останній випадок на Рахівщині просто дикий. Вчора ввечері у Великому Бичкові двоє контрабандистів накинулися на начальника прикордонної застави і підстрелили його з травматичної зброї. Прикордоннику довелося звертатися до медиків. Поліція звітує, що встановила особи нападників. Один з них мешкає в Великому Бичкові, а інший у Рахові. Але можна навіть не сумніватися, що нападники відбудуться невеличким презентом на благо окремих індивідумів нашої корумпованої правоохоронної системи і будуть продовжувати свою справу. 

Чи є у нас рецепт боротьби з контрабандою? Немає. І чомусь вважається, що контрабанда це не наші проблеми, а проблеми тих країн, куди цю контрабанду направляють. А на Закарпатті гроші від контрабанди крутяться на користь закарпатців. Бо якийсь Мишко з Бичкова купив сигарет на 100 тисяч гривень і переніс їх до Румунії і заробив уже мільйон. А з того мільйона заплатить Цильові за плитку, Марічці за кошарики, Дюрьові за малтер. І всі задоволені. Крім Євросоюзу, де дешевші контрабандні сигарети вибивають з ринку їхні дорогі. І хто повинен боротися з контрабандою у такому випадку?

Василь Поляк для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com