image

На мукачівських автобусах встановлено системи безконтактної оплати за проїзд

У Мукачеві за проїзд у нових автобусах пасажири можуть розрахуватись за поїздки за допомогою безконтактної картки Mastercard будь-якого банку світу, або підтвердити право на проїзд, використовуючи одноразовий квиток з QR-кодом. 

Проект реалізували компанія Mastercard, Ощадбанк, ММКП «Центр інформаційних систем» і «Громадський транспорт Мукачева».

«Ми хочемо змінити систему пасажирських перевезень в місті, тому й було закуплено нові автобуси. Містяни та гості Мукачева мають користуватися комфортабельними автобусами. Місто переймає європейський досвід в цій галузі. Нову систему оплати розробляли більше року – і вона є унікальною в країні, її зможуть використовувати й інші міста. Ця система оплати є надзвичайною зручною – в цьому зможуть переконатися всіх, хто буде користуватися громадським транспортом Мукачева», - зазначив на презентації проекту з технології безконтактної оплати міський голова Андрій Балога.

На вулицю виїхали 18 нових комфортабельних автобусів. Кожен з них розрахований на 54 пасажирів та оснащений кондиціонером, монітором, системою супутникового моніторингу, озвучування зупинок і відеоспостереження в салоні.

Важливим нововведенням стала безготівкова оплата проїзду. За підтримки компанії Mastercard в автобусах встановлені спеціальні турнікети для оплати проїзду безконтактною банківською карткою Mastercard та іншими платіжними пристроями з цією технологією (розумним годинником, безконтактним стікером, смартфоном тощо).

«Ми переконались у тому, наскільки важливими є швидкі, зручні й безпечні розрахунки в громадському транспорті як одному з ключових елементів “розумного міста”. Уже мільйони поїздок оплачуються безконтактно з Mastercard у столичному транспорті, зокрема рішенням уже скористались гості з 55 країн. Закарпаття є відомим туристичним регіоном, а Мукачево — один з його найпривабливіших куточків. Переконані, що рішення для безготівкової оплати відкриє новий вимір зручності користування транспортом для містян і стане інвестицією в туристичний потенціал міста. Ми раді зустріти підтримку місцевої влади й партнерів, відкритих до інновацій і змін на краще у Мукачеві», — прокоментувала Олександра Гонтар, директор з комунікацій Mastercard в Україні, Грузії, Молдові та країнах Центральної Азії

Пасажирам, які бажають оплатити проїзд безконтактною банківською карткою, достатньо при вході піднести її до турнікета, дочекатись світлового сигналу й пройти до салону. Вартість проїзду становить 4 грн. До оплати приймаються картки з технологією безконтактної оплати Mastercard, випущені будь-яким банком світу — зокрема й «Картка мукачівця», яка, окрім платіжної картки, слугує також проїзним квитком, надаючи можливість купувати передплачені поїздки, та/або пільговим посвідченням. Еквайром проекту став Ощадбанк.

«На сьогодні Мукачево – місто в країні, яке є лідером з впровадження інноваційних технологій, в тому числі в сфері пасажирських перевезень. Мукачево робить ці послуги зручними та доступними для містян, і для гостей. Ці новації втілено завдяки владі міста, громаді, партнерам проекту, і звісно «Ощаданку». Впевнений, що місто впроваджуватиме й інші нові проекти європейського взірця», - констатував Максим Гордійчук, начальник Закарпатського обласного управління АТ «Ощадбанк».

Окрім цього, для проїзду в нових мукачівських автобусах можна використовувати одноразові квитки з QR-кодами, які можна придбати на автобусних зупинках і в терміналах самообслуговування. Квиток з QR-кодом необхідно піднести до зчитувального термінала на поручні. Також проїзд в автобусі можна оплачувати багаторазовим електронним проїзним, який можна поповнити в терміналах самообслуговування в місті, які вже встановлюють.  Діятиме  в нових автобусах й учнівський квиток за зниженим тарифом — 50% від вартості. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com