image

Не там побудували: Стало відомо, чому пішохідний перехід в Ужгороді на держкордоні зі Словаччиною відкрити неможливо

Пішохідний перехід на пункті пропуску Ужгород - Вишнє Нємєцке на держкордоні зі Словаччиною відкриють ще не скоро

Як ми повідомляли, на українському боці побудували спеціальну доріжку з відповідним парканом для переходу пішоходів та велосипедистів до Словаччини.

Тривалий час цей перехід не відкривають, тому ми вирішили дізнатися у прикордонників, чому так сталося.

На жаль, українські прикордонники не захотіли надати конкретну відповідь і лише повідомили, що з певних технічних причин відкриття переходу відтерміновується. Неофіційно було повідомлено, що це пов'язано з реконструкцією ПП "Ужгород".

Тобто, на разі на ПП проходить реконструкція і вже після її закінчення буде відкрито і перехід для пішоходів та велосипедистів. 

Однак ми вирішили дізнатися про проблему і в словацької сторони і відповідь нас просто приголомшила.

Як виявилося, українці побудували доріжку... не з того боку! 

Словаччина вже давно використала кошти гранту і побудувала відповідну доріжку з парканом для пішоходів та велосипедистів і наші повинні були побудувати доріжку назустріч діючій зі словацького боку. Але хтось дав команду побудувати цю доріжку не між автомобільними дорогами, а ліворуч від дороги на виїзд з України.

Таким чином, українська пішохідна доріжка просто-напросто впирається в... автомобільну дорогу, що унеможливлює прохід пішоходів.

Наші джерела серед словацьких прикордонників також повідомили, що українська сторона вже просила Словаччину побудувати нову доріжку та паркан з їхнього боку, щоб ця доріжка могла "з'єднатися" з українською, але словаки відмовили, бо у них доріжка побудована впритул до будівлі митного контролю, як це і повинно бути, а будувати нову будівлю контролю заради пішохідного переходу Словаччина не зможе.

Вихід із цієї ситуації один - під час реконструкції врахувати цю помилку і побудувати з українського боку нову доріжку та паркан, які б проходили між автомобільними дорогами на в'їзд та виїзд. Якщо цього не зробити, то про пішохідно-велосипедний перехід на ПП Вишнє Нємєцке - Ужгород можна забути.

gtht[sl

Як відомо, ще до 2007 року існував пішохідно-велосипедний перехід на пункті пропуску "Ужгород". У 2007-у році його закрили на тимчасову реконструкцію і через півроку мали побудувати новий пішохідний коридор і відкрити його знову.

Але не відкрили досі. Ще у 2016 році, коли стало зрозуміло, що Євросоюз відмінить візи для українців і це призведе до великих черг на кордонах, тодішній голова Закарпатської ОДА  Геннадій Москаль звертався до української влади негайно відновити пішохідно-велосипедний перехід на ПП "Ужгород". 

Ще до 2015-го року Словаччина провела на своїй половині пункту пропуску реконструкцію пішохідно-велосипедної доріжки. Тоді взагалі на реконструкцію ПП з Україною Вишнє Нємєцке-Ужгород словаки виділили 1,7 млн. євро. Доріжку зробили і чекали цього ж від України.

Більше того, уряд Словаччини вже навіть надсилав ноту Україні. Але наш уряд гальмував цей процес. Влада тоді запевняла, що перехід буде відновлено в рамках крупного європейського проекту реконструкції українських пропускних пунктів на кордонах з Євросоюзом. 

На реконструкцію КПП "Ужгород" Євросоюз виділив за спеціальною програмою 4 мільйони євро. Будівництвом мали опікуватися наші митники. Однак сама    ДФС зізналася, що з усього гранту використала лише 153 тисячі євро. Відповідно,    Євросоюз припинив фінансування, бо розчарувався тим, що в Україні такий розмах корупції.

І лише на початку 2019-го року таки віднайшлися кошти, щоб провести реконструкцію ПП "Ужгород".  Почалися роботи.  Підрядники пообіцяли, що зроблять все якісно і швидко. Навіть пообіцяли, що реконструкція буде завершена вже восени 2019-го року.

Але вже кінець березня 2020 року, а робіт ще не початий край. А тут ще такий "промах" з пішохідно-велосипедним переходом. 

Василь Поляк для Prozak.info

Від редакції: Розбудовою інфраструктури пунктів пропуску займається Державна митна служба, тому претензії повинні бути до митників, а не прикордонників. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com