image

Палац Шенборна в Берегові самовільно добудовують

На пам'ятці архітектури місцевого значення — колишньому палаці Шенборна XIX століття і теперішньому винзаводі в Берегові — розпочалась несанкціонована реконструкція.

Власник будівлі зводить додатковий поверх без погодження органу охорони культурної спадщини та інших дозвільних документів, - повідомляє відома спільнота у Фейсбуці  Transcarpathian Heritage

Просимо посадових осіб та уповноважені органи вжити термінових заходів для припинення нищення пам'ятки архітектури та приведення зовнішнього вигляду будівлі до первісного стану.

2

Довідково:

 Замок Шенборна був літньою резиденцією роду, сюди знатні персони приїжджали відпочивати, полювати, влаштовували прийоми та бали, але XX століття внесло свої корективи в його долю.

У 1913 році в ньому розмістили винне господарство, яке стало в 1920 році власністю чехословацького союзу виноробів, а 1954 рокі замок «перекваліфікували» на Берегівський винзавод. Втім, цей період в історії замку Шенборна був вельми знаменним: на заводі вироблялися прекрасні вина, що прославилися на весь Союз і зробили знаменитим завод та історичну будівлю: «Троянда Закарпаття», «Променисте», «Берегівське». 

Фото: Олег Супруненко, Національний архів Угорщини

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com