image

Пільгові норми споживання газу стали ще нижчими - юрист із Закарпаття

Неприємна несподіванка для пільговиків від уряду - пільгові норми споживання газу ще нижчими

Раніше ProZak  повідомляв, як наприкінці жовтня 2015 року уряд своєю постановою суттєво знизив пільгові норми споживання електроенергії та газу для потреб опалення. Новий прем’єр-міністр Володимир Гройсман вирішив ще більше урізати ці норми. Таким чином, від передбачених законодавством пільг на оплату житлово-комунальних послуг скоро майже нічого не залишиться.

Протягом опалювального сезону 2015/2016 діяла норма 7 куб. метрів газу на 1 кв. метр опалювальної площі. Постановою КМУ №317 від 27.04.2016 р. цю норму знижено до 5,5 куб. метрів. Норма споживання електроенергії наразі залишається незмінною – 65 кВт на 1 кв. метр опалювальної площі.

Щоправда, ці зміни в першу чергу відчують на собі пільговики, які проживають у приватних будинках (1-2 поверхи) або в будинках на 3-4 поверхи. Жителі багатоповерхівок (5 і більше поверхів) можуть навпаки навіть опинитися у виграші, бо уряд переглянув коригуючи коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення. Тепер для споживачів, що проживають у будинках з 5 і більше поверхами, встановлено такі самі коефіцієнти, як для 3-4-поверхових будівель.

Вказані коефіцієнти у кожному регіоні різні. На Закарпатті вони тепер такі:

1-2-поверхові будівлі – коефіцієнт 0,83;

будівлі на 3 і більше поверхів – коефіцієнт 0,484.

Раніше для багатоповерхівок коригуючий коефіцієнт був значно нижчий (0,326). Тому для жителів таких будинків зниження пільгової норми споживання газу частково компенсується збільшенням коефіцієнту.

Отже, протягом опалювального сезону 2016/2017 норма споживання газу чи електроенергії для потреб опалення буде розраховуватися за формулою:
5,5 куб.метрів газу (або 65 кВт електроенергії) * опалювальна площа оселі (квартири чи будинку) * коригуючий коефіцієнт.

Крім того знижено пільгові норми споживання газу для приготування їжі та підігріву води:

за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 4,4 куб. метра на одну особу на місяць (раніше – 6 куб. метрів);

за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 7,1 куб. метра на одну особу на місяць (раніше – 9 куб. метрів);

за наявності газової плити та газового водонагрівача - 14 куб. метрів на одну особу на місяць (раніше – 18 куб. метрів);

Приклад

Сім’я з 3 осіб, яка має право на пільгу при оплаті послуг з газопостачання, проживає у квартирі у 5-поверховому будинку. Опалювальна площа житла становить 42 кв. метри. У квартирі відсутнє централізоване гаряче водопостачання, але є газова плита та газовий котел з функціями опалення та підігріву води. Норма споживання газу за пільгою у опалювальний період для такої сім’ї становитиме: (5,5 куб. метрів газу * 42 кв. метри опалювальної площі * коефіцієнт 0,484) + (14 куб. метрів газу * 3 осіб) = 154 куб. метри

У неопалювальний період (з 1 квітня по 31 вересня) ця норма буде становити 42 куб. метри (14 куб. метрів газу * 3 осіб).

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com