image

Прикордонники спростовують інформацію про довідки з військкоматів

Відповідно до чинного законодавства під час перетину державного кордону пред’явлення подібних довідок не передбачено.

Державна прикордонна служба України повідомляє, що інформація, яка поширюється у засобах масової інформації про перевірку прикордонниками у громадян України чоловічої статі призивного віку під час перетину державного кордону довідок з військкоматів, не відповідає дійсності, - повідомляє  Державна прикордонна служба України

Нагадаємо, що вчора чимало ЗМІ повідомляли, що для виїзду за кордон, а також за межі адміністративних районів більш ніж на два дні треба довідку з військкомату. Про це повідомив перший заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майорВолодимир Талалай. Більше - у цій статті.

Прикордонники зазначають, що документами, які дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка.

У ході перевірки документів під час виїзду з України також з'ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон.

Якщо з яких-небудь причин при виїзді за кордон вимагають довідку з військового комісаріату, то це в компетенції приймаючої сторони. Таку інформацію Корреспондент.net розповіли у військкоматі Дарницького району Києва. "Тоді потрібно уточнити, яку саме форму довідки потрібно, після чого звернутися до нас. З нашого боку у нас немає вказівок видавати в обов'язковому порядку такі документи", - пояснюють співробітники військкомату. При цьому додають, що якщо громадянину прийшла повістка, то він не може виїхати за кордон і обов'язково повинен з'явитися до військкомату.

Нагадуємо, що за ухилення від призову за мобілізацією в статті 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п'яти років.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com