image

Прокуратура Ужгорода почала розслідування щодо інциденту з переселенцями в школі "Престиж"

Ужгородською місцевою прокуратурою, розпочато два кримінальні провадження: перше за заявою батька першокласниці за ч.1.ст 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), а друге – за заявою його адвоката за фактом втручання в діяльність захисника чи представника особи (ч. 1 ст.397 КК України).

Наразі вказані кримінальні провадження для організації досудового розслідування скеровано до Ужгородського ВП ГУНП в області.Особливу увагу керівником Ужгородської місцевої прокуратури Дмитром Кириленком звернуто на проблеми злочинності серед неповнолітніх. Зокрема, враховуючи те, що по області з початку року прослідковується зменшення рівня вчинення злочинів на 10 тис. населення, на території юрисдикції Ужгородської місцевої прокуратури дитяча злочинність росте.

  

Довідково:

ч.1 ст 161 КК України - умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками -караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

ч.1 ст. 397 КК України - втручання в діяльність захисника чи представника особи 1. Вчинення в будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової допомоги або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності та професійної таємниці - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. 

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Як ми повідомляли, в ужгородській школі "Престиж" від батьків дівчинки-переселенки вимагали 2500 гривень на парти. 

Влада Ужгорода винесла дисциплінарні покарання директору школи та одному з вчителів.

Зрештою, через тиск переселенці переїхали до Києва

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com