image

Рахівщина досі без електрики: Чи справедливо енергетики звинувачують селян у блокуванні реконструкції електромереж

Селяни важко пускають до себе цивілізацію. Енергетики звинувачують їх у блокаді

Як ми повідомляли, буревій, який вчора вночі пронісся над Закарпаттям, найбільше біди наробив у Рахівському районі. У цьому районі 17 населених  пунктів залишилися без електрики. І тут вияснилося, що цього могло не статися, якби не мешканці села Білин. Енергетики звинуватили селян в тому, що вони блокували заміну електроопор. 

"Так, через пориви вітру та падіння дерев 17-18 вересня на електролінії було пошкоджено по області 1 лінію 35 кВ, 16 ліній 10 кВ, а також відключено 236 трансформаторних підстанцій. Загалом без електропостачання опинився майже весь Рахівський район та окремі населені пункти сусідніх районів, загалом повністю та частково знеструмленими виявилися 36 населених пунктів.

Як прокоментував технічний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Олександр Білак, одразу після проходження буревію на місця обривів у Рахівському та Тячівському районах було організоване переміщення лінійних бригад ПрАТ «Закарпаттяобленерго» з усіх сусідніх районів. Спеціалісти приступили до ремонтних робіт уже зранку з тим, аби максимально швидко ліквідувати наслідки негоди. Наразі по всіх районах працюють 38 бригад, майже 250 працівників обленерго, задіяні більше 40 одиниць спецтехніки. 

«Наразі найбільш проблемним є питання обривів у селі Білин Рахівського району, – прокоментував О. Білак. – Справа у тому, що через цей населений пункт проходить транзитна лінія 35 кВ «Рахів-Ясіня-Ворохта», що з’єднує Закарпатську та Івано-Франківську області. Вказана лінія 35 кВ є системоутворюючою, яка об’єднує мережі Івано-Франківської та Закарпатської областей та перебуває на особливому контролі. Кілька років тому вона була реконструйована за винятком ділянки протяжністю 4 км безпосередньо в селі Білин, де мешканці цього населеного пункту не дають провести реконструкцію.

Незавершені роботи по реконструкції даного транзиту 35 кВ безпосередньо у населеному пункті Білин і стали основною причиною погашення нині всього Рахівського району. На цій короткій ділянці на сьогодні сталися аж 4 (!) обриви проводів і повалена 1 опора (стара, зігнивша). Звідси виникає питання: чого досягли окремі мешканці села Білин, блокуючи заміну застарілих дерев’яних опор 35 кВ на нові залізобетонні? І найголовніше: чому мешканці всього Рахівського району сьогодні повинні страждати через таку асоціальну поведінку?

До речі, якби лінію вчасно було відремонтовано, Рахівщина так не постраждала б», - повідомляє Прес-служба ПрАТ «Закарпаттяобленерго».

Як нам стало відомо, у селі Білин енергетики дійсно свого часу хотіли ставити нові опори електропередач, однак виник несподіваний спонтанний протест. Хтось поширив у селі чутки, що "високовольтна лінія принесе шкоду для здоров'я людей, врожайність та навіть на... надої корів".  І довірливі люди перелякалися і почали агресивно виганяти енергетиків. 

Це трохи дивно, що енергетики легко піддалися. Заміна електроопор - це навіть не тема для обговорення з мешканцями села. Це - технічна необхідність. А зараз бачимо, що і необхідність заради безпеки, бо у багатьох місцях старі опори не витримали поривів вітру і падали на дахи будинків та автомобілі. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com