image

Рената Ленартова: Ми хочемо, щоб закарпатці частіше відвідували наше Кошице

Заступник мера словацького міста Кошице, яке є побратимом Ужгорода, Рената Ленартова розповіла кореспонденту Prozak.info про те, що мерія Кошице активізує роботу щодо співпраці з Ужгородом.

Із Ренатою Ленартовою ми зустрілися під час урочистої зустрічі української делегації в мерії Кошице і нам вдалося задати їй декілька запитань.

-          Пані Ренато, як владі міста Кошице вдається лобіювати свої інтереси в євроструктурах? Яким чином так сталося, що ще зовсім недавно Кошице отримало статус європейської культурної столиці, а вже цього року воно стало спортивною столицею Євросоюзу?

-          Мова, звичайно ж, не йде про якесь штучне лобіювання наших інтересів у Брюсселі (посміхається). У нас чудова креативна команда, яка вивчає спочатку потенціал міста, моніторить можливі варіанти проведення, наприклад, культурно-мистецьких атракцій, складає план і робить заявку до європейських структур. Наші пропозиції сподобалися у відповідних євроструктурах і ми отримуємо статус культурної чи спортивної столиці, або ж отримуємо гранти.

-          Коли Кошице було європейською культурною столицею, то отримало від Євросоюзу доволі значні гранти. Скільки коштів зараз отримає місто у статусі спортивної столиці Європи 2016 року?

-          Насправді, коли Кошице стало культурною столицею Європи, то ми отримали солідне фінансування в понад 60 мільйонів євро на реконструкцію багатьох об’єктів під об’єкти культури та проведення культурно-мистецьких акцій. Так було проведено реконструкцію колишніх казарм та старого міського басейну. Зараз це сучасні об’єкти культури, де проводяться мистецькі акції.

А от що стосується спортивної столиці Європи, то тут трошки інший підхід. Нам не дають кошти під реконструкцію спортивних об’єктів, але ми розробляємо план проведення різних спортивних заходів у місті міжнародного характеру, що звичайно ж приносить свої дивіденди місту.

-          Чи є ви спокійними з тим, як наповнюється бюджет міста Кошице, яка бюджетна динаміка за останні 5 років?

-          Наповнення бюджету у нас стабільне, без будь яких спадів. Звичайно ж, багато місто отримує фінансування від Євросоюзу за різними програмами. Місто розвивається, надходять інвестиції і це радує.

         Чи знаєте ви щось про українські інвестиції?

-          На жаль, українські інвестори поки не йдуть до нас. Головним чином нашими інвесторами є європейські фірми.

-          Нам відомо, що один із підприємців має намір вкласти доволі крупний капітал в будівництво в Кошице аквапарку. Чи відомо вам щось про це?

-          Так, у нас є така інформація. Поки що все лише на словах, але сподіваємося, що цей проект буде реалізований. Ми раді будь якому інвестору, який готовий вкладати в місто.

-          Все більше закарпатців їздять в Кошице на відпочинок. Популярними стають приватні тури на вікенд. У вас є прекрасний оперний театр, Палац спорту, де проводяться крупні концерти зірок поп-музики, є культурні центри «Табачка» та Культурпарк «Казарми», є чудовий зоопарк. Чи не здається Вам, що Кошице якось мало рекламується в Закарпатті?

-          Звичайно, що ми повинні активізувати піар-кампанію нашого міста у місті-побратимі Ужгороді та й Закарпатті загалом. У нас є для цього спеціальний підрозділ і програма щодо залучення туристів у наше місто. Я думаю, ми приділятимемо більше уваги тому, щоб залучити щораз більше туристів із вашого краю і налагодити більш активну співпрацю між нашими містами-побратимами щодо культурно-мистецьких та спортивних обмінів.

Ігор Рущанський для Prozak.info

Як ми повідомляли, сьогодні у рамках Днів України в Кошице відбувся урочистий прийом в мерії міста Кошице, у якому взяли участь і закарпатські підприємці.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com