image

Розрізняти гранати навчали закарпатців

Сьогодні в області дещо зменшилася кількість виявлення вибухових пристроїв, але кількість випадків виявлення підозрілих предметів, які можуть бути саморобними вибухівками зросла.

Як розрізнити справжню гранату від муляжу, та як себе поводити з таким вибухонебезпечним пристроєм, що робити при виявленні підозрілих предметів - пояснював закарпатським держохоронцям Начальник сектору вибухо-технічної та пожежо-технічної експертизи експертного криміналістичного центру УМВС України в Закарпатті Валерій Самозванцов.

- Першочергові дії працівників ДСО в подібних ситуаціях – це доповісти про подію оперативному черговому найближчого територіального відділу МВС. Забезпечити охорону місця події до прибуття спеціалістів, опитати перехожих про підозрілий пакет: чи не бачили хто приніс, чи не знають власника. Далі ж, при потребі, вивести людей з передбачуваної вибухонебезпечної зони. Категорично забороняється механічний вплив на предмет: удари, струшування.

Експерт криміналістичного центру показав міліціонерам, як виглядають різноманітні види гранат. Розповів як їх розрізняти та відрізнити справжню від муляжу.

- Подібні заняття надзвичайно важливі в сьогоднішній ситуації. Адже чи не щодня в область з зони АТО надходять дзвінки про замінування тої чи іншої будівлі. Так як особливо важливі об’єкти під охороною ДСО – міліціонери охорони мають знати, як діяти в тій чи іншій ситуації,- каже керівник ДСО області Андрій Литовченко.

Також міліціонери вкотре звертаються до громадян: заради власної безпеки та безпеки інших, при виявленні підозрілих предметів не чинити жодних дій, одразу звертатися до правоохоронців, - повідомляє УДСО при УМВС України в Закарпатській області.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com