image

Сьогодні - День захисника України (АФІША)

       14 жовтня - потрійне свято для нашої держави. Здавна у цей день відзначали свято Покрови Пресвятої Богородиці, котра була покровительницею українських козаків. Пізніше дата увійшла в українську історію як день заснування УПА, а віднедавна 14 жовтня набуло й третього значення - День захисника України. Саме з цим святом Україна наближається до усвідомленого сприйняття таких понять, як націоналізм і патріотизм, котрі є вкрай важливими для існування нашої держави.

Термін «націоналізм» з’явився в українській публіцистиці у 80-90-их роках XIX століття. Спочатку він мав широке коло суспільно-політичних уявлень, але вже з XIX-XX ст. все змінилося в українському національному русі: відбувся поділ на окремі конкуруючі течії і боротьба між ними призвела до ідеологізації й політизації поняття «націоналізм».

Якщо розглядати явище простіше, то ще за часів Речі Посполитої, а згодом і Польщі, питання «націоналізму» починає активно проникати в маси. Тобто як тільки країни Європи (Польща, Австро-Угорщина, Чехословаччина, кайзерівська Німеччина, Угорщина, Румунія, Росія) проваджували свою загарбницьку політику щодо України, в державі починали вибухати національні виступи, повстання, створювалися організації, об’єднання, установи та гуртки очолювані справжніми українськими націоналістами.

Отже, націоналізм – ідеологія і напрям політики, базованим принципом яких є теза про цінність нації як найвищої форми суспільної єдності та її первинності в державотворчому процесі. Цим таки «націоналізмом» були пройняті  такі відомі українці, як Т. Шевченко, І. Франко, М. Драгоманов, Д. Антонович, М. Грушевський, Є. Маланюк, В. Чорновол. І, звісно, такі організації, як ОУН, УПА, УГВР, Братство тарасівців, об’єднання «Свобода», «Сокіл» тощо.

А хто ж сьогодні є українським націоналістом? Запитання особливої актуальності набуло з 2013 року, актуальне воно й нині. Події минулої зими пробудили сплячих націоналістів. Адже ворог посягнув на святе – нашу НЕЗАЛЕЖНІСТЬ.

Я переконана, що українськими націоналістами, а водночас і захисниками України XXI століття є по-перше, воїни АТО. Ці хлопці не кричать звідусіль про щиру любов до рідної неньки і не вмощуються під теплими куточками мурованих стін. По-друге – це учасники Революції Гідності, які повстали проти пануючого на той час режиму, ціною власного життя. По-третє, волонтери, які мов той Тантал, докладають максимум зусиль шукаючи, знаходячи, відвозячи усе необхідне, щоб наші воїни не померли від холоду та голоду. Тому День захисника України, який ми сьогодні відзначаємо, у першу чергу для них і про них.

За їхній націоналізм, патріотизм та їхню шану до рідного дому велике Спасибі!

Олаг Ірина,

студентка відділення журналістики УжНУ

 

P.S. Цього року 14 жовтня є вихідним. В усій Україні нині вшановуватимуть воїнів АТО, мужніх захисників нашої держави, а також усіх чоловіків, адже свято 23 лютого більше не відзначаємо.

В Ужгороді 14 жовтня відбудеться виставка військової техніки, концерт під відкритим небом, урочиста хода.

На площі Народній в цей день об 11 годині розгорнеться виставка військової техніки та спорядження.

Також на площі перед обласною адміністрацією відбудеться показовий виступ силових підрозділів «Сокіл» та «Альфа». Відвідувачі зможуть випробувати своє вміння з розбирання та складання зброї.

Урочистості за участі керівників краю, військових, правоохоронців та громадськості розпочнуться на площі Народній о 13.00.

Після загальнонаціональної хвилини мовчання та покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченку, урочиста хода вулицями міста пройде до Пагорба Слави.

О 13.30. там відбудеться покладання квітів до могил воїнів-учасників АТО  та молебень за захисників України. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com