image

Що планують зробити у Закарпатті у рамках розвитку національної транспортної Стратегії

Учора в Закарпатській ОДА відбулася презентація проекту Національної транспортної Стратегії України на період до 2030 року.

Розробляється єдина Національна стратегія розвитку транспортної галузі, включаючи залізничний транспорт, порти та авіасполучення. У плані Стратегії – наближення української транспортної інфраструктури до європейської, а також ключові інфраструктурні проекти для регіонів.

Стратегічні цілі Закарпаття презентував голова облдержадміністрації Геннадій Москаль. "Для ефективного розвитку транспортної галузі потрібна повноцінна стратегія розвитку доріг, а вони в області розбиті. Закарпатці надіялися ремонтувати та будувати їх за рахунок «дорожнього експерименту», відповідно до якого 50 відсотків з перевиконання щомісячних планових надходжень митниць мали стати реальним фінансовим джерелом на ці цілі. Однак «Мінфін із грубим порушенням законодавства забрав 41 мільйон, залишивши області 14», - сказав голова облдержадміністрації.

В числі важливого проекту було названо «Міжнародний аеропорт «Ужгород». За рахунок коштів обласного бюджету, державного бюджету та доходів підприємства вдалося виконати низку важливих заходів: від відновлення полотна злітно-посадкової смуги аеродрому, оновлення спецтехніки та обладнання, проведення навчання персоналу авіапідприємства до капітального ремонту терміналу. Разом з тим, аеропорт потребує подальшої модернізації. У Закарпатті хотіли б бачити аеропорт серед проектів Стратегії.

Мовилось і про необхідність запуску швидкісного сполучення «Інтерсіті» за маршрутом «Мукачево-Будапешт». Тут міністерський посадовець ключовим завданням бачить відновлення "європейської" колії 1435 мм. Та на переконання голови ОДА, значно дешевше, швидше і простіше облаштувати в Мукачеві сучасний європейського рівня термінал з відповідною інфраструктурою, ніж відновлювати колію.

Коли зайшлося про будівництво об’їзної дороги навколо м. Берегово, проект якого вже має своє довгу історію, присутній на презентації в/п голови облради Йосип Борто висловився чітко: сьогодні доцільніше вести мову про приєднання України до Транс‘європейської мережі шляхом будівництва дороги, яка б сполучала Чоп-Київ із автомагістраллю Угорщини М3. Точки перетину облаштувати в с. Дийда Бергівського району та Берегдоровц, що в Угорщині. Для цього Угорщина повинна добудувати до цієї точки 20 км автодороги, ми ж зі свого боку – автодорогу Київ-Чоп до точки перетину. Це буде стратегічним проектом для обох країн, у т.ч. й для Закарпаття.

Далі Йосип Йосипович порушив ще одне наболіле питання краю – реконструкцію КПП "Лужанка—Берегшурань", що на кордоні з Угорщиною, відомий як проект ”Ефективний та безпечний кордон між Угорщиною та Україною”.

- З угорського боку зроблені всі будівельні роботи: збудовано вантажний термінал, споруджено додаткові смуги перетину кордону, а з українського, на жаль,- роботи то починались, то призупинялись. У результаті невчасно освоєні кошти Євросоюзу довелося повернути. Тому, на моє тверде переконання, у план Національної стратегії необхідно включити і цей проект, що допоможе нам мати на кордоні з європейською країною сучасний європейський КПП, а звідси – безпечний кордон, комфортний перетин, збільшення вантажних перевезень, інвестицій і туристів, – наголосив Йосип Йосипович.

Прес-служба облради.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com