image

Що відбувалося на сесії Закарпатської обласної ради

Сьогодні на сесії Закарпатської облради було затверджено кілька програм і прийнято популістське звернення

Загалом сесія була нудною і пройшла без скандалів.

Туристів стало більше

На початку директор департаменту економіки Закарпатської ОДА Денис Ман оголосив депутатам, що у нас зросла кількість туристів.

«500 тисяч туристів відвідали Закарпаття за перші 6 місяців 2016 року. Ми маємо досить серйозний ріст по показникам туристичного збору - близько 30%. Це той податок, який залишається на місцях. Це значить, що громади отримали на 30% більше прибутків», - повідомив  Денис Ман.

Ман також заявив, що до області повертаються іноземні туристи. Зокрема, найбільшою популярністю наш регіон користується у жителів прилеглих країн ЄС, а також Білорусі, Чехії та навіть балканських країн. При цьому Ман заявив, що наразі в області та за її межами продовжується робота з популяризації туристичного потенціалу нашого регіону.

«За межами області будуть встановлені білборди, на національному ТБ з’являться відеоролики із рекламою туристичного Закарпаття. Обласна влада оголосила туризм пріоритетним і це одна із двох програм, яка отримала повне фінансування. Ми не помилилися, обираючи для себе цей пріоритет», - заявив Денис Ман.

Хто рубав ліс на самому держкордоні

Доволі рішучим був виступ депутата облради Андрія Шекети щодо вирубок лісу на держкордоні зі Словаччиною

«Я б хотів привернути увагу до інформації, яка стосується дуже дивних вирубок лісу вздовж українсько-словацького кордону. Я пропоную сесійному залу, щоб ми взяли під свою увагу цю ситуацію. Коли ми ділимо бюджет по копійкам, а у нас під носом пропадають мільярди, наша позиція має бути чітка. Я звертаюсь до обласного прокурора, щоб він взяв цю ситуацію під свій контроль», - заявив  Андрій Шекета.

Шекета також повідомив, що уже звернувся із цим же питанням до Генерального Прокурора України Юрія Луценка.

«Я як приватна особа передав матеріали Юрію Луценку. Але я б хотів, щоб мій виступ був оформлений як депутатський запит і ми з’ясували, куди подівся цей ліс. Неможливо, щоб хтось десь звідкись прийшов, щось вкрав і не поніс за це жодної відповідальності», - заявив Шекета.

Нагадаємо, що на кордоні було виявлено самовільну вирубку, яка здійснювалася під прикриттям прикордонників.

Редактор провладної газети вже офіційно затверджена

Депутати також призначили офіційно нового редактора газети «Новини Закарпаття». Ним стала Мирослава Галас, котра раніше працювала у газеті «Закарпатська правда» заступником редактора. Ще раніше працювала в комунальній газеті "Ужгород". 

За призначення Мирослави Галас проголосувало 39 депутатів. Нагадаємо, Мирослава Галас є дружиною речника голови Закарпатської ОДА Ярослава Галаса. Мирослава вже виконує обов’язки головного редактора «Новин Закарпаття» кілька місяців.

Нагадаємо, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль домігся того, щоб прибрати з посади головного редактора газети Віталія Ящищака, який був людиною політичного опонента Москаля Віктора Балоги. При цьому звільнення Ящищака відбувалося не цілком законно.

Гроші для поліції

На засіданні Закарпатської обласної ради депутати також затвердили “Програму профілактики злочинності на території Закарпаття”. Програма розрахована на 5 років з 2016 до 2020 року та передбачає фінансування з обласного бюджету у розмірі майже 33 мільйонів гривень.

За ці кошти планують купити автомобілі, оргтехніку, камери відеоспостереження, паливно-мастильні засоби тощо. 

Гроші на боротьбу з контрабандою

Крім того, депутати затвердили програму боротьби з контрабандою. Теж передбачену на 5 років. Тут з обласного бюджету планують виділити 12, 7 мільйонів гривень для СБУ та ДФС на нові авто і комп'ютерну техніку. Щоправда, грошей у бюджеті поки на це немає.

Землю біля сіл не віддавати

Депутати заборонили передавати землі за межами населених пунктів у приватну власність. За введення мораторію на передачу в приватну власність земель державної власності сільськогосподарського призначення, що знаходяться за межами населених пунктів області проголосували 44 депутати.

Обранці вирішили тимчасово заборонити передачу із державної в приватну власність земель сільськогосподарського призначення, що знаходяться за межами населених пунктів Закарпатської області.

Проте, не всі депутати були згодні з даним рішенням, мотивуючи це тим, що люди, які роками обробляли земельні ділянки, не можуть отримати на них документи. Окрім того, аргументом було і те, що військовим, які брали участь в АТО, потрібно буде виділяти земельні ділянки, яких у межах населених пунктів залишилось зовсім мало. Прийняття проекту рішення дозволить попередити в майбутньому порушення прав і законних інтересів територіальних громад області та забезпечити збереження існуючого земельного фонду області.

Мораторій діятиме до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель».

Проти завищених тарифів

Депутати попросили уряд не підвищувати ціни та тарифи для населення на житлово-комунальні послуги, а саме: природний газ, електричну енергію, теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з гарячого водопостачання до 1 січня 2017.

Також вони рекомендують підприємствам-постачальникам житлово-комунальних послуг на території Закарпатської області призупинити нарахування по розрахунках з 1 липня 2016 року та стягнення з населення Закарпатської області пені за несвоєчасну оплату за житлово-комунальні послуги.

Окремі того, депутати стали на захист інтересів мешканців області і виступили категорично проти встановлених тарифів на природний газ та електроенергію для населення, оскільки вважають, що вони є завищеними. Саме тому депутати надіслали звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про перегляд тарифів на природній газ та електроенергію для населення.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com