image

Сесія Закарпатської облради - біомаса проти реформ

Закарпатські депутати - особливий вид примітивного чиновника

Дуже давно не був на сесіях Закарпатської облради. Здавалося б, совок відмер, чиновники стали сучасними та креативними, яким хочеться до Європи і тому радо просувають реформи і плідно щось творять для рідного краю. Не дочекаємося.

Все починалося доволі мирно, хоча і з елементами совка. Нардеп Горват вручав деяким закарпатцям нагороди від Верховної Ради. Рафінований совок. Але менше з тим. Потім посипалися скандали на голому місці.

Голова ОДА, а за сумісництвом керівник фракції БПП, Геннадій Москаль захотів, щоб міністр МВС направив до Закарпаття комісію, яка б розстежила, хто розставляє у чиновницьких кабінетах Закарпаття підслуховуючі пристрої. Мовляв, такі пристрої вже знайшли в лісовому господарстві та службі автомобільних доріг. Нехай би Аваков сказав, чи то чиясь самодіяльність, чи це таки силовики шукають, кого б взяти на гарячому. 

Далі депутати почали обговорювати питання доріг. Мовляв, дороги вбиті, а грошей на їх ремонт не дають. Окрім звернення один з депутатів захотів побачити царя і запропонував всім складом навідатися в гості до президента Порошенка. Мовляв, прийде чилядь до його величності і поговорить про проблеми в області. 

Апетит розпалювався. Під гарячу руку потрапила керівник обласної освіти Ганна Сопкова. На неї рагулі накинулися за те, що в області погано здають ЗНО. А ще кажуть, що вчителі взяли собі за моду занижувати оцінки учням, щоб ті потім ходили до них на додаткові уроки за відповідну плату.

А потім ці павуки почали гризтися між собою. Депутат Туріс каже, що вчителям би премії потрібно дати за шкідливість. А екс-начальник освіти Мотильчак почав відвантажувати Туріс докори, мовляв, ти лиш у приватних школах за гроші викладаєш і поняття не маєш, як важко відсидіти 45 хвилин на уроці у звичайній школі. 

Наступний скандал виник, коли депутат Кіш хотів сказати щось розумне, але ніяк не випадало нічого на розум, то почав питати, якого біса так багато поліції в будівлі облради. Мовляв, більше, ніж самих депутатів. На що Москаль йому відповів, що тут є деякі активісти, які прагнуть дістатися мікрофона, бо нема іншої можливості розрекламувати себе коханих. "Хто хоче мітингувати і коло мікрофона висловлювати політичні прокламації, – будь ласка, у 2020 році будуть вибори, будь ласка, пробуйте», - сказав Москаль.

Найцікавіше було, коли приймали звернення до глави уряду Гройсмана стосовно в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Як відомо, у недолугого Москаля свої рахунки щодо Супрун.  Москаль матюкає міністерку на чому світ стоїть, бо думає, що так і повинен про жінок говорити справжній хлоп. 

Ретроградний Москаль, який боїться будь яких реформ як чорт ладану, різко виступив проти медичної реформи. Москаля цілком задовольняє те, що зараз робиться в українській медицині. Йому ж не стояти в чергах в прогнилих поліклініках і не купувати бинти та шприци самому. Щоправда, зізнався, що в реформі не тямить. 

«Ми не в змозі виконати реформування первинної медицини, хіба угробити її до кінця. Навпаки, треба розвивати мережу швидких медичних допомог.  Те, що там написано, повірте мені, я не є фахівець у медицині, але стикався з медициною на всіх своїх роботах, повірте, виконати цю реформу на Закарпатті неможливо!», – пробурмотів голова Закарпатської ОДА. 

Таких як Москаль антиреформістів у залі облради було аж 35 рил. Всі вони дружно проголосували за звернення про відставку Уляни Супрун. 

«Ми, депутати Закарпатської обласної ради, звертаємося з приводу незадовільного здійснення реформ у галузі охорони здоров’я в Україні та невідповідності  Уляни Супрун посаді Міністра охорони здоров’я України, обов’язки якого вона виконує з 1 серпня 2016 року.
Із часу покладення на неї виконання обов’язків Міністра охорони здоров’я  Уляна Супрун щодня анонсувала нові реформи, проекти та схеми, покликані зробити медичну допомогу якісною та доступною, натомість у медицині повний розвал – галузь зазнає гострого недофінансування. Система охорони здоров’я уражена корупцією від первинної ланки і до найвищого рівня – державних програм із закупівлі ліків, тендерів, а більшість українців не в змозі платити за лікування. Як заявила нещодавно сама п. Супрун, майже 70% жителів України  через брак коштів лікуються самі", - йдеться у зверненні.

Одним словом, все те саме, що говорять на олігархічних телеканалах керівники від фармацевтики, яким Супрун перекрила корупційні схеми. Жодного аналізу, а одне критиканство. Цілком в дусі совкових примітивних популістів. "Крім того, через імітацію боротьби з корупцією у сфері державних закупівель країна отримала понад рік затримки із поставкою лікарських засобів та медичних інструментів, а намагання МОЗу запровадити госпітальні округи призвели до масових акцій протесту", - кажуть наші депутати і навіть не задумуються, що підливають води на млин фармацевтичного олігархату, який саме і чинить супротив у постачанні лікарських засобів.

А ще депутати звернулися до центральної влади з проханням заборонити балаклави на масових акціях. Мовляв, потрібно, щоб було видно пики тих, хто несе потенційну небезпеку оточуючим. 

Різний бюрократичний мотлох, який стосується змін у програми та бюджет депутати прийняли доволі швидко, бо все це обговорювали на комісіях. Та й всі вже спішили на чарку, бо наступна зустріч буде вже лише після Паски. 

Костянтин Леміш для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com