image

У 2015 році мобілізують 3 тисячі закарпатців

Про результати мобілізації у 2014 році та проведення четвертої хвилі у 2015 році на Закарпатті

Про результати мобілізації у 2014 розповідає військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату Іван Васильцюн під час брифінгу в прес-центрі ОДА у середу, 14 січня.
«Минулого року за трьома хвилями мобілізації до Збройних Сил та інших військових формувань України призвано близько 3 тисяч закарпатців. На понад тисячу осіб вже подано документи для надання статусу учасника бойових дій», - повідомив Іван Петрович.
«Зафіксовані і випадки ухилення від призову за мобілізацією. Так, за 2014 рік до органів МВС та прокуратури передано відповідних документів на більше, як 500 осіб», - констатував головний військовий комісар області. На жаль, маємо і сумну статистику: торік в зоні проведення АТО загинуло 49 закарпатських військовослужбовців ЗСУ, 4 прикордонники та двоє наших краян, які несли службу у добровольчому батальйоні «Айдар».
«Аби провести ротацію тих військових, які перебувають у зоні АТО, в Україні буде оголошено проведення четвертої хвилі мобілізації. Чекаємо на відповідний Указ Президента, який він ось-ось підпише»,- повідомив Іван Васильцюн.
За його словами, протягом січня-квітня 2015 року на Закарпатті заплановано призвати 3 тисячі чоловіків (від 20 до 60 років). Так, зокрема, з 20 по 30 січня відбудеться проходження медичних комісій у районних та міський військових комісаріатах, далі до 3лютого триватиме призов та відправка у навчальні центри. Відповідно з лютого по 15 березня призвані військові проходитимуть вишкіл у навчальних центрах, згідно з визначеними спеціальностями. Після цього з середини і до кінця березня триватиме бойове злагодження у складі підрозділів, і затим з початку квітня – відправка у військові частини.
У свою чергу заступник військового комісара, начальник відділу по роботі з особовим складом Петро Марко під час брифінгу наголосив: « Пріоритет у призові на службу під час мобілізації буде надаватися тим військовозобов’язаним закарпатцям, які вже проходили службу, добровольцям та тимчасово не працюючим». Водночас зазначив, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період  не підлягають студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com