image

У Закарпатті угорський прапор зірвав вітер, чи вандали

Біля закарпатського Берегова з флагштоку зник угорський прапор. Український залишився, тому це викликало міжнародний скандал

На цю подію прореагував і угорський уряд. "Угорський уряд з тривогою довідався про те, що невідомими особами було розірвано і пошкоджено угорський прапор, встановлений на горі поруч з хрестом у Берегові. Наразі невідомо, чи це є прояв націоналістичних сил або прояв вандалізму, у будь-якому разі уряд Угорщини рішуче засуджує цей інцидент", - заявив урядовий комісар уряду Іштван Грежа, який висловив сподівання, що цей випадок не має жодного відношення до політичних подій останніх тижнів і ніяк не пов'язаний з угорською меншиною Закарпаття.

Прореагував на це і міністр закордонних справ України Павло Клімкін"З прикрістю довідався про пошкодження угорського прапора неподалік Берегова. Рішуче засуджую цей акт вандалізму. Робимо все, щоб знайти винних", - написав Клімкін у соцмережах.

А от голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль каже, що ніякого вандалізму не було і прапор зірвав вітер:

"Два флагштоки з Національним прапором України та Угорщини, які встановлені на околиці Берегова, не були об’єктом уваги вандалів. Один із прапорів зник через погодні умови, а не людський фактор. Полотнища не міняли з минулої осені, вони пережили зиму з лютими морозами, а сьогодні зранку сильний вітер пошкодив угорський прапор, частина якого злетіла й залишилася на флагштоці (це видно на фото). Найближчим часом міська влада Берегова поміняє обидва прапори. Тобто з цілком банальної ситуації ЗМІ роздули сенсацію з «рішучим засудженням акту вандалізму» і навіть знайшли тут «російський слід». Дивно, що ініціював усе це міністр закордонних справ України. Усе-таки варто спочатку спробувати розібратися, в чім справа, перед тим, як поширювати всякі дурниці з соцмереж", - заявив Москаль.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com