image

У Закарпатті вперше виявили африканську чуму - у загиблих диких свиней

Наявність небезпечного вірусу у тварин щойно підтвердила Львівська регіональна лабораторія, - повідомляє "Голос Карпат".

На дослідження до цієї установи минулих вихідних були відправлені проби з трупів трьох диких кабанів.

Тварини загинули у вольєрі підсобного господарства готельно-рестораннного комплексу «Чорна гора», що на околиці Виноградова.

Це перший на Закарпатті випадок спалаху африканської чуми свиней.

"Найбільш імовірно, що вірус був занесений відпочивальниками, які приїжджають сюди з різних куточків країни",- повідомив начальник управління Держспоживслужби у Виноградівському районі Степан Барзул.

На підсобне господарство готельно-ресторанного комплексу на 40 днів накладено карантин. Тут проводяться профілактичні заходи. Зокрема, окрім загиблих, спалено ще чотирьох дорослих диких свиней та шістьох кабанчиків двотижневого віку. Згідно інструкції утилізації підлягають також дерев’яні споруди, у яких знаходилися тварини.

Даний епізодичний осередок, як стверджують фахівці, локалізований і не створює небезпеки. Разом із тим, відповідно до виробленого надзвичайно-епізодичною комісією плану, в усіх населених пунктах в радіусі 20 кілометрів від Виноградова будуть проведені подвірні обходи і клінічний нагляд за наявним у населення і господарствах поголів’ям свиней.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com