image

Урбаністи-архітектори пропонували Ужгороду сучасну стратегію розвитку

Як поєднати сучасні тенденції розвитку міста та збереження його історичної спадщини, зробити культуру частиною стратегії розвитку міста - попонували урбаністи-архітектори на відкритій зустрічі «Старе місто: сучасна стратегія розвитку». 

Перед присутніми виступили знані, європейського рівня урбаністи: 

- УРС ТОМАНН, провідний швейцарський урбаніст, розробник стратегії розвитку м. Вінниця; 

- ОСАМА ОКАМУРА, чеський урбаніст-архітектор, один із керівників архітектурного інституту м. Прага;

- МІХАЛ ГЛАДКИ, голова Інституту Креативної економіки та співорганізатор проекту «Кошіце – європейська культурна столиця», Словаччина;

- АННА ПАШИНСЬКА, архітектор, урбан-ініціатива «Тепле місто», Івано-Франківськ.

Урбаністи засвідчили, що стратегічний план міста – це перш за все програма конкурентної боротьби з іншими містами. Ужгород цікаве і колоритне місто, яке повинно зайняти свою власну нішу. А відтак має стати прибутковим та підвищувати якість життя ужгородців вцілому.

Натомість, просторовий (генеральний) план міста є графічним відображенням якісної стратегії розвитку. Урбаністи доказали залежність між рівнем злочинності та рівнем пропрацьованості стратегічного та просторового планів. Погані плани збільшують розрив між багатими і бідними людьми, а від так започатковують сегрегаційні процеси та появи гетто (напр., частина мікрорайону «Радванка»).

На прикладі чеських та словацьких міст покази приклади помилкових урбаністичних рішень. Так, відкриття гіпермаркету в центрі старого міста повністю знищили бізнес дрібних магазинчиків, або ж екстенсивне розширення території міста без розвитку наявних депресивних пост-промислових зон міста, тощо.

Заступник міського голови Ужгорода Іштван Цап відзначив, що складана і відповідальна робота стоїть перед ужгородцями у контексті розробки Стратегії розвитку міста Ужгород, яку ж нещодавно розпочали. У нас, на щастя, багато яскравих та професійних людей, які щиро вболівають за рідне місто. Відтак, міській владі у своїй діяльності необхідно керуватися принципом, висловленим Осамою Окамурою: «Найбільша цінність кожного міста – це його люди!».

Співорганізаторами заходу є Ініціатива #Ужгород2040, а також Агентство спряння сталому розвитку карпатського регіону «Форза» та мистецьке обєднання «Кубло». 

ІНІЦІАТИВА #Ужгород2040 – заснована з метою просування стратегічного підходу в управлінні містом Ужгородом за участі громадян та є неформальним обєднанням громадських організацій:  Регіональне молодіжне екологічне об’єднання “Екосфера”, ВГО “Інститут Республіка”, Інститут міста Ужгорода.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com