image

Ужгород незаконно "приєднав" до себе навколишні села

Громадські активіста Ужгороода надали нашому виданню інформацію про незаконне "приєднання" містом навколишніх сіл

Затверджені 09 листопада 2015 року на 4-му пленарному засіданні XXVII сесії Ужгородської міської ради VI cкликання Генеральний план (коригування) м. Ужгорода та План зонування територій м. Ужгорода грубо порушують межі суміжних Оноківської, Баранинської, Сторожницької, Великолазівської сільських територіальних громад та порушують принципи добросусідства та територіального співробітництва в супереч вимог Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

Без згоди сільських органів місцевого самоврядування та районної ради, ужгородські депутати волюнтаристськи приєднали значні території довколишніх населених пунктів.Наприклад, за генпланом, до Ужгорода відходять 500 га території села Баранинці, вулиці Миру та Об’їзної, мікрорайонів «Електродвигун», «Табла-1», «Східний», і «Табла-2».

Ужгородська анексія суміжних населених пунктів та їх земель зумовлена єдиним наміром – фіктивно розширити територію міста для забезпечення нормативу згідно з ДБН 360-92**. За цим стандартом у місті Ужгороді повинно бути 192 га зелених зон загального користування. З них 120 га – у житлових кварталах (при нормі 10 кв.м /люд. Станом на 01 листопада 2015 року у місті всього було лише 73,48 га зелених зон загального користування.

Отже, за задумом розробників містобудівельної документації за рахунок вільних земель суміжних сільських громад екологічні та соціальні потреби міста в зелених зонах забезпечуватимуть винятково зеленим кільцем міста. За рахунок такої маніпуляції були сподівання, що площі існуючих парків, скверів, зелених зон загального користування м. Ужгорода будуть поступово зменшуватись в мікрорайонах багатоквартирних забудов, -- йдеться в повідомленні активістів.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com