image

Ужгород стане більш відкритим для своїх мешканців

В Ужгороді 19 вересня дата-активісти та міська рада підпишуть Меморандум, та спільно розпочнуть кампанію з відкриття даних.

Це – результат перемоги міста у всеукраїнському конкурсі «Відкритий виклик».

Підписання Меморандуму та презентація з цієї нагоди відбудеться у залі засідань Ужгородської міської ради (пл. Поштова, 3) об 11:30. Після презентації конкурсу всі охочі зможуть взяти участь у воркшопі з відкриття даних.

«Відкритий виклик» організовують «Дані міст» - спільна ініціатива Громадянської мережі ОПОРА та TechSoup Europe. Конкурс передбачає низку унікальних можливостей для переможців. Зокрема – допомогу в аудиті міських даних, залучення українських та іноземних фахівців, вивчення запиту від громади на те, які саме набори даних потрібно відкривати.

У прес-конференції візьмуть участь:

  • Богдан Андріїв, міський голова Ужгорода
  • Руслана Величко-Трифонюк, координаторка ініціативи «Дані міст»;

Нагадаємо, відкриття міських даних – це всесвітній тренд, що почав набирати обертів з 2009 року. Міські муніципалітети у всьому світі за час свого функціонування зібрали колосальну кількість інформації про своїх мешканців. Раніше ця інформація консервувалася і застосовувалась хіба для внутрішньої роботи органів місцевого самоврядування. З появою новітніх технологій ці дані можна застосовувати для створення різних ресурсів, що покращують якість життя міщан. Наприклад, на базі відкритих даних можна створювати аплікації, які дають змогу перевірити зі свого смартфону заповненість груп у садочках, дотримання санепідеміологічних норм закладами громадського харчування чи ознайомитися із рівнем безпеки у тому чи іншому мікрорайоні тощо. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com