image

Ужгородці слідкуватимуть за маршрутками в Інтернеті

11 червня в Ужгородському прес-клубі зібралися міські перевізники, представники Громадської ради і активісти, аби спільно знайти «Шляхи вирішення транспортних та земельних проблем в місті Ужгороді». Метою зібрання стало питання про встановлення GPS–трекерів у маршрутних таксі.

На ужгородських маршрутках будуть GPS–навігатори, розповів директор ПАТ «Ужгородське АТП-12107» Володимир Козун:  «Після встановлення GPS–навігаторів на спеціальних сайтах можна буде побачити звичний маршрут автобуса та слідкувати за відхиленнями від нього. Завдяки цьому, водії стануть більш дисципліновані. Така послуга обійдеться нам всього за 80 гривень на місяць з однієї машини. Ми також узгодили це рішення зі службою перевезень, а тому витрати не повинні позначитися на тарифах».

Водночас вартість проїзду в Ужгороді таки хочуть збільшити. «Люди кажуть, що автобуси погані, але ж на придбання одного нового треба більше, аніж мільйон гривень. Ніхто з перевізників цього собі дозволити не може. Ціни виросли не тільки на бензин, але й на все технічне обладнання, – поскаржився заступник директора ТОВ «Паннонія авто-центр» Григорій Ротарь і додав, – 80 % користувачів маршруток зранку – пенсіонери. Тому, гадаю, було би правильно, аби до 9-ї усі громадяни платили однаково, а з 9:00 до 15:00 пенсіонери можуть їздити безкоштовно».

Керівник транспортного комітету Громадської ради Ужгородської міської ради Сергій Мацко вважає, що «підвищенню цін має передувати покращення якості перевезень, дотримання графіку, чистота в салоні, і навіть ввічливість водіїв».

Під час прес-конференції учасники торкнулися і земельних питань у місті, про які розповідав голова Громадської ради Ужгородської міської ради Олександр Пересоляк. Болючою темою, зокрема, є забудова парку Перемоги, територія якого постійно зменшується, зауважив він. Сьогодні міська рада планує віддати 1 га землі під забудову торгових центрів. Тому в найближчий час відбудуться громадські слухання з вирішення цього питання, аби врахувати інтереси і жителів міста, які активно виступають проти забудови і хочуть розширення зелених зон.

 

Наталія Білей, студентка відділення журналістики УжНУ

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com