image

Ужгородці вимагають мораторію на підняття цін на маршрутки

В Ужгороді відбулися громадські слухання на тему тарифів на проїзд у громадському транспорті.

Участь в громадських слуханнях зареєструвалися 144 ужгородців.

На головування на слуханнях було висунуто Сергія Мацка та Едуарда Леонова.

За підсумками голосування голоси присутніх за головуючих розділилися рівно навпіл: обидва кандидати набрали однакову кількість голосів, тож громадські слухання було вирішено провести при «подвійному головуванні».

Представник від влади, начальник управління економіки Ужгородської міської ради Михайло Станкович повідомив присутніх, що перевезення в Ужгороді забезпечують 17 перевізників, які здійснюють маршрути від 3,5 км до 15 км. З його слів, ціна в 4 гривні на міські маршрутки виправдана і Антимонопольний комітет претензій до цієї ціни не має.  Така ціна забезпечить для перевізників рентабельність у 7,8%.  

Здивувало те, що в мерії тариф вираховували з даних моніторингу пасажиропотоку, який проводили… самі ж перевізники. Наскільки він є правдивим, ніхто не скаже.

У свою чергу присутні на громадських слуханнях громадські активісти виступили із вимогою звільнення з посади секретаря Ужгородської міськради Богдана Андріїва, бо, з їх слів, саме він є фактичним власником автопарку і навряд чи може бути об’єктивним у вирішенні проблеми формування цін на перевезення, бо отримує з цих перевезень бізнесові дивіденди .

Зокрема, активіст Громадського конвенту Євромайдану Павло Гомонай сказав:  «На сайті АТП видно, що усі зазначені прізвища власників АТП – Андріїви. І поки влада сама собі продаватиме перевезення, доти будемо мати незадовільний стан у сфері пасажирських перевезень».

Павло Гомонай також сказав, що є два виходи із ситуації, або нехай Богдан Андріїв продасть АТП, або нехай йде у відставку.

Згодом було проголосовано заключну резолюцію громадських зборів, у якій міститься вимога до прозорості у питанні перевезень, необхідність дотримання графіку руху маршрутних автобусів, облаштування табло-графіків на зупинках і оркемо була внесена вимога до міської ради винести на сесію питання та звільнити з посади нинішнього секретаря міської ради Богдана Андріїва, який, перебуваючи на одній із керівних посад в мерії є фактичним власником перевезень у місті.

Присутні також проголосували за звернення в прокуратуру з вимогою перевірити використання 5 млн. гривень, які міська влада перерахувала перевізникам за пільгові перевезення.

Одним із головних пунктів резолюції стала вимога до влади запровадити мораторій на підняття цін на проїзд громадським транспортом до проведення місцевих виборів.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com