image

Ужгородські сакури відцвіли. Місто не скористалося моментом

Репліка нашого дописувача про те, чому Ужгород провалив сезон найбільшого відвідування туристів

Так сталося, що саме в період цвітіння сакур в Ужгород приїжджає найбільша кількість туристів. На жаль, сакури цвітуть дуже короткий час. Але саме це і є тестом на випробовування влади - як за цей короткий час найкраще його використати із зиском для міста та його мешканців. 

Цього року напередодні сакурового психозу сталося кілька скандалів. Попри те, що до реклами сакурового цвітіння в Ужгороді долучився навіть сам голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль і попри те, що він домігся від Укрзалізниці призначення до Ужгорода у період цвітіння сакур додаткових потягів, місто не було готове до прийому туристів. 

По-перше, ужгородська влада недолуго запланувала реконструкції головних транспортних магістралей та площ міста, навіть не подумавши про те, що в період цвітіння сакур Ужгород повинен мати максимально комфортну для прийому туристів інфраструктуру. 

По-друге, минулого року з незрозумілих причин було зрубано 12 сакур в історичній частині міста, саме в найпривабливішій природній фотозоні для туристів. 

По-третє, анонсований фестиваль "Сакура-фест" не набув достатнього розголосу і масштабу. В принципі, владі варто вже подумати над створенням рекламних роликів напередодні цвітіння сакур і розміщувати їх на центральних телеканах. 

По-четверте, навіть на вихідні дні влада не розпорядилася перекрити вулицю Духновича для транспорту і зробити її виключно пішохідною. Так як це робилося раніше. В результаті, всі тротуари були закладені автомобілями, що лише дратувало туристів, які не могли зробити хороші фотографії.

По-п'яте. Не вистачило креативу. Турист готовий залишати гроші, але ми не вміємо за ці гроші щось запропонувати. На заході вже давно б вигадали різні сакурові чаї, або настоянки на сакурових пелюстках. Або, принаймні, продавали б жартівливі значки чи футболки з написами типу: "Свідок цвітіння сакур, Ужгород-2018". Не було створено додаткових локацій для відпочинку та торгівлі сувенірною продукцією.

Ну і нарешті, тут уже повідомлялося про те, що в Ужгороді існує унікальний ботанічний сад, який не має хорошої промоції і взагалі працює в дуже незручний час. Це обов'язково потрібно вирішити, бо це додаткові кошти і привабливість міста. 

Читайте: ТОП-3 сакур Ужгорода

Але варто також відзначити, що є і деякі позитивні ідеї.

По-перше, це проведення фестивалю рожевого вина. Його потрібно розкручувати і проводити цілий тиждень у час цвітіння сакур. 

По-друге, цікавою є ідея мера Ужгорода проводити в період цвітіння сакур в Ужгороді Дні японської культури. 

Дуже сподіваюся, що наступного року влада міста максимально докладе зусиль для того, щоб Ужгород достойно зустрів тисячі туристів, які навідуються до нас саме в період цвітіння сакур. Це унікальний природній туризм, який може взагалі стати головною туристичною приманкою та візиткою міста.

Генріх Розман для Prozak.info

Фото: Володимир Міщенко

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com