image

В Іршаві мережі Закарпатгазу не забрали, але хочуть зиск від оренди землі під мережами (ДОКУМЕНТ)

На позачерговій сесії Іршавської міськради депутати одноголосно прийняли звернення до влади з вимогою не вводити абонплату за газ, а також вирішили перевірити орендні умови земельних ділянок, по яким йдуть газові мережі

По-перше, пропозицію про проведення позачергової сесії подала опозиційна до провладного Єдиного Центру група "Нова Іршава" депутата Віктора Товстого разом з двома депутатами від "Самопомочі". Мер Степан Бобик вирішив не йти в розріз проханню своїх опонентів і сесію таки призначив. 

По-друге, на сесію прийшло аж 22 депутати з 26. Можна було очікувати якісь "качелі", але жодних дебатів чи протиріччя не було. Було зачитане звернення до НКРЕ та влади і за нього проголосували всі присутні депутати. Вимоги логічні - народу і так нелегко, а тут ще абонплата. І чим взагалі керувалася влада вводячи плату за доставку газу, якщо мережі були побудовані ще до незалежності України і були у власності громад і передані Закарпатгазу в експлуатацію на безоплатній основі.

Але ще цікавішим було питання щодо самих мереж. Як відомо, у Мукачеві влада міста вирішила повернути мережі у комунальну власність.  Серед депутатів Іршави була також така пропозиція, але згодом вирішили, що Мукачево з понад мільярдним бюджетом може собі дозволити експерименти із Закарпатгазом, а от Іршава не настільки багата, щоб взяти на себе експлуатацію газових мереж. Натомість поступила доволі логічна пропозиція про перегляд орендних умов земельних ділянок, через які проходять мережі. Це вже більш цікаво, бо той таки Закарпатгаз міг би хоча б платити місту оренду за земельні ділянки, якщо вже не платить нічого за самі мережі. І це питання також в сесійній залі мало підтримку як провладних так і опозиційних депутатів.

Орест Задорожній з Іршави для prozak.info

Читайте також: Чому мер Іршави не реагує на інформаційні звернення

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com