image

Валютні нововведення від Нацбанку для закарпатців

Підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти, однак банки зможуть змінювати курс валют протягом дня.

Не більше 500 доларів на день в одні руки

Згідно з постановою Правління Нацбанку від 7 червня 2016 року №342 підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти та банківських металів з 6 тис. до 12 тис. гривень у відповідному валютному еквіваленті (480-500 доларів або 400-430 євро, виходячи з курсу валют, що діє на міжбанку на момент написання цього матеріалу).

Якщо ж у вас є валютний рахунок в банку, то ви можете зняти з нього готівку в іноземній валюті у еквіваленті не більше 100 тис. гривень за добу (раніше 50 тис.).

Крім того знято обмеження на зняття готівки у національній валюті. Раніше таке обмеження було встановлено на рівні 500 тис. гривень.

Вказані зміни набули чинності 9 червня і будуть діяти до 14 вересня 2016 року включно.

Як відзначають у Нацбанку, «підґрунтям для такого рішення стала подальша стабілізація ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках, зокрема перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському валютному ринку з середини березня, зумовлене підвищенням цін на сировинні товари на світових ринках та збільшенням попиту на продукцію українського експорту».

Банки можуть змінювати курс валют протягом дня

Таке нововведення передбачено постановою Правління НБУ від 7 червня №341, яка набула чинності 15 червня. Документ передбачає, що банки та фінансові установи, які здійснюють обмін валют, відтепер можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня. У Нацбанку вважають, що це дозволить знизити для них ризики, які можуть виникати в результаті змін ринкової кон’юнктури протягом дня. Однак навряд чи така новація буде до вподоби пересічним громадянам.

Однак і це ще не все. Для того, щоб «банки та фінансові установи змогли краще реагувати на регіональні особливості валютного ринку» Нацбанк дозволив встановлювати різні курси купівлі та продажу іноземної валюти у касі банку, фінансової установи, їх відокремлених підрозділах, пунктах обміну валюти, які розташовані за різними адресами. В результаті у відділеннях одного і того ж банку, але які розташовані до прикладу, в Ужгороді та Рахові можуть встановлюватися різні курси валют.

Крім того при здійсненні готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ.

Найбільше у цих нововведеннях дивує те, що на думку Правління Національного банку, такий комплекс заходів має створити підґрунтя для детінізації готівкового валютного ринку. Але в чому ж полягає детінізація? Якраз навпаки той факт, що банки зможуть встановлювати різний курс валют у різних відділеннях та ще й змінювати його протягом дня, буде підштовхувати людей купувати валюту на чорному ринку, де до того ж не потрібно додатково сплачувати комісію у вигляді 2% збору до ПФ, який так і не відмінено.

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com