image

Війна браконьєрів: Оприлюднені фото з вбитими тваринами є помстою одних браконьєрів іншим браконьєрам

На Закарпатті лісничі масово вбивають диких тварин і оприлюднене фото з вбитою червонокнижною риссю є лише вершиною айсберга 

Щоб був цілісним цей "детективний сюжет" ми нагадаємо його хронологію. 

Ще в лютому місяці цього року активіст з Рахівщини Микола Кокіш-Мельник поширив інформацію про те, що браконьєри підстрелили оленя і той пораненим прийшов шукати порятунку у людей, але таки загинув. Тоді ж Кокіш Мельник повідомив, що тушу оленя забрав депутат від БПП Рахівської райради Василь Шемота. 

А вже зовсім недавно той таки Кокіш Мельник повідомляє про погоню лісової охорони за охороною Карпатського біосферного заповідника. Було вбито ведмедя та оленицю і співробітники заповідника намагалися приховати сліди. 

olen-720x445_article_image620x375

Цього разу одним із охоронців заповідника, які фігурували в детективній погоні і можуть бути причетні до вбивства ведмедя та олениці, є Михайло Шемота. Зі слів Миколи Кокіша-Мельника це - батько Василя Шемоти. 

Про цей випадок показав сюжет і телеканал "1+1".

 

І в сюжеті, і на "Фейсбуці" браконьєрів активно засуджує лісничий Михайло Кабаль, який стверджує, що "таким не місце робити в такій чудовій державній структурі, бо держава наділила їх певними повноваженнями, довірила їм охороняти територію природо-заповідного фонду і ще за це отримувати зарплату із державного бюджету".

Отримавши "ляпаса" від Кабалів, Шемоти пішли у контрнаступ. Час від часу з'являлися дописи користувачів соцмереж про те, що у Кабалів є готель на Драгобраті, який весь обкладений рогами оленів та головами тварин. А вже 13 листопада той таки Василь Шемота у групі "Небайдужа Рахівщина" розмістив сумнозвісні фото, на яких Володимир Кабаль та його син Михайло позують з вбитою риссю. 

Така собі помста одних браконьєрів іншим браконьєрам. Тільки, напевно, сам Шемота не очікував, що реакція на оприлюднені ним фото буде така потужна. Кабаля-старшого вже відсторонили від роботи, поліція порушила справу, а Держагентство лісових ресурсів пообіцяло провести власне розслідування і оприлюднити результати.

Ми неодноразово розповідали про те, що найбільшими браконьєрами в лісах є самі співробітники лісових структур. особливо - лісничі. Вони мають певну владу в лісі і зловживають своїм становищем. Браконьєрські вилазки чиновників у ліс є звичним явищем у Закарпатті. Час від часу звичайні мешканці знаходять у лісах купи тельбухів вбитих браконьєрами диких тварин. На жаль, полюють браконьєри у заповідниках. Тобто, там, де тварини шукають прихисток. Чого варта історія, коли в Ужанському заповіднику поліцейський з необережності пристрелив свого колегу на полюванні. 

З усієї цієї історії може бути позитив - правоохоронні органи та лісові і владні структури нарешті розроблять кращі механізми контролю захисту диких тварин. Було б доречно провести рейди і перевірки в лісах. А ще явно варто зробити покарання за браконьєрство більш жорстким.

Василь Поляк для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com