image

Влада Ужгорода форматує ринок зовнішньої реклами «під своїх»

В Ужгороді встановлять понад 150 рекламних білбордів, які належать екс-регіоналам, а нині членам партії “Відродження», до якої входить і мер Богдан Андріїв 

Богдан Андріїв лише декларував наміри знайти порозуміння з рекламними агентствами, а насправді діяв виключно в інтересах своїх співпартійців. Влада ще оголошувала необхідність зменшення кількості білбордів, але у той же час давала дозвіл на встановлення нових.

Для початку мерія намагалася витіснити дрібні компанії, які б не витягнули оплату за оренду землі. На офіційному сайті Ужгородської міськради оприлюднено регуляторний акт, а саме проект рішення сесії «Про зміни до рішення міської ради від 04.06.2004 № 315», де йдеться про нову орендну плату за тимчасове користування землею під рекламоносіями. Регуляторний акт передбачає збільшення розміру базової місячної ставки платежу за 1 кв. м рекламного засобу — вп’ятеро в центральній частині міста, втричі у так званій серединній зоні та вдвічі у периферійній зоні. Відтак розцінки становитимуть 240, 108, 48 грн. за кв. м. за наземні рекламні засоби, відповідно до зони розташування, та 90, 36, 12 грн. за кв. м. за наземні й дахові рекламні об’єкти.

Це дійсно удар по деяких рекламних фірмах і на їхній захист вже встають юристи Всеукраїнської асоціації операторів зовнішньої реклами, які констатують, що Ужгород чи не єдине у країні місто, де конфлікт між місцевою владою і підприємцями-рекламниками лише поглиблюється.

Якщо пригадати, то ще 4 липня під час сесії Ужгородської міськради депутати планували розглянути питання «Про скасування рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 30.05. 2012 № 164 та встановлення мораторію на зовнішню рекламу в місті Ужгороді», але проект рішення відклали. Суттєво, що даний документ мав би спочатку появитися на сайті у формі регуляторного акту, тобто з місячним терміном для прийняття зауважень і доповнень. Водночас мав бути встановлений мораторій на переоформлення, продовження дії та видачу нових дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами на території міста Ужгорода до приведення у відповідність із чинним законодавством Порядку.

Нещодавно ж стало відомо про ще одне рішення влади Ужгорода, яким вона замість задекларованого очищення міста від засилля зовнішніх рекламних носіїв, має намір дати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю «ЕКО ХХІ СТОЛІТТЯ» на встановлення майже 70 нових носіїв по всьому місту на 5 років. Зокрема, йдеться про 54 білборди розміром 6х3м, 3 беклайти, 6 сітілійтів та інші об’єкти, котрі розмістять на різних вулицях. Крім цього, є інформація про встановлення 100 носіїв товариством з обмеженою відповідальністю «Алмакер Закарпаття». Керівником і засновниками цього товариства є діти і родичі депутатів від партії «Відродження», яку привів у міську раду нинішній керівник Ужгорода. Серед засновників та власників відомі прізвища: Деметер, Цуга, Прозор, Матей, Гусак, Борисенко.

Більше того, рекламні білборди представників «Відродження» будуть встановлені там, де ще зовсім недавно влада на вимогу громадських активістів зняла рекламні носії. Тобто, одні зняла, а повісить інші. Під своїх.

Степан Форкош для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com