image

Всі роз’яснення щодо тарифів на газ в Закарпатті

Закарпатцям прийшли квитанції за газ за квітень, у яких вже нові тарифи. Люди штурмували контори газовиків і сьогодні керівник «Закарпатгазу»  Віталій Шатило на брифінгу в Закарпатській ОДА розповів, що коїться з тарифами.

Він підтвердив, що абонентські служби компанії з початку тижня страшенно завантажені. «Можна сказати – не пройти зараз у компанії, людей дуже багато» -- констатував Шатило. -- Я хотів би, щоби всі споживачі розуміли, що споживач має платити лише виключно за спожитий газ, -- наголосив пан Шатило. -- Чому виникли непорозуміння?

У квитанції є три стовпчики: попередній показник, фактичний і прогнозований (рекомендований). У зв’язку з тим, що в нас майже 270 тисяч абонентів, в останній день місяця фізично неможливо зняти у всіх показники. По правилах контролер повинен контролювати споживача не рідше, ніж раз на півроку, але ми стараємося потрапляти до абонента раз на місяць. Приходять контролери по-різному, і 20-го, і 25-го числа.

Фактичний показник – це той, який знятий контролером у день відвідин абонента. Прогнозований – це той, який очікується на кінець місяця. Звичайно, можуть бути розбіжності. Але ще раз наголошую – оплачувати треба виключно за спожитий газ. Спірні питання можуть виникати лише по фактично знятому показнику, якщо вони не співпадають – тоді треба звертатися до нашої служби і з’ясовувати обставини».

«Є постанова НКРЄ від 3 березня, в якій чітко зазначено, що тарифи в Україні мають бути підняті з квітня. Інформація, що була розповсюджена у всіх ЗМІ не відповідає дійсності. Не тільки закарпатцям, але й всім українцям квітневі платіжки прийшли з новими тарифами», - прокоментував Віталій Шатило.

Шатило пояснив, що, згідно з чинною постановою, в опалювальний період з 1 жовтня по 30 квітня ціна газу дійсно становить 3 грн 60 копійок.

Але право платити за таким тарифом мають ті, хто споживає газ для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та підігрів води). Ті, хто використовує газ лише для підігріву води та приготування їжі цілий рік, без опалення – платитимуть по 7,18. Те ж саме стосується і тих, чиї котли не зареєстровані – лише в Ужгороді таких майже третина.

«У зв’язку з виникненням соціальної напруги в області, ми готуємо звернення до НКРЕ і Кабміну щодо перегляду тарифів. Крім цього, проситимемо ОДА і облраду нас підтримати в цьому. Звернення буде направлено до Києва не пізніше понеділка», - наголосив голова правління ПАТ «Закарпатгаз» Віталій Шатило.

«Наш регіон специфічний, відрізняється від інших областей. У нас 90 % газу споживає населення. Навіть при такій пропорції, споживання газу впало на 20%. Обсяг споживання скоротився на 122 мільйони кубометрів газу» -- повідомив Шатило.

 

Він також заявив, що за минулий рік компанія вийшла зі збитком 6,2 мільйона гривень. У збитки компанія пішла через те, що тариф на транспортування не піднімався, і споживання газу дуже сильно впало.

«Зараз борг закарпатських споживачів природного газу становить 111 мільйонів гривень. У зв’язку із різким падінням обсягу споживання та транспортування газу, у зв’язку із тим, що тарифи не переглядалися кілька років, за 2014 рік компанія вийшла із збитком 6,2 млн грн. За рахунок зменшення транспортування ми мали б набагато більші збитки. Але ми урізали всі свої видатки тому вийшли тільки із таким збитком», - повідомив Шатило.

Він також заявив, що минулого року Закарпаття виявилося єдиним регіоном у країні, який після перевірки НКРЕКП не була оштрафована. Всі інші регіони та обласні газопостачальні підприємства були змушені оплатити штрафи. Також Шатило повідомив, що протягом минулого року підприємство безкоштовно встановило у закарпатських будинках 1700 лічильників. З початку цього року цей показник склав 440 лічильників. До кінця року їх заплановано встановити ще півтори тисячі. 

«Від зростання ціни на газ «Закарпатгаз» не отримав жодної копійки додаткових надходжень. Відбулось збільшення ціни саме природного газу, вартість наших послуг не змінилась – ми як отримували, так і отримуємо 10% від діючої ціни», - зазначив Віталій Шатило.

До речі, нижчою буде вартість газ тільки для мешканців смт Солотвино, оскільки вони використовують газ власного видобутку. Оскільки він гірший за якістю, його ціна буде на 20% нижчою від базової ціни.

Як ми повідомляли, голова Закарпатської облради Володимир Чубірко викликав на розмову голову «Закарпатгазу» Шатило, щоб вияснити ситуацію з соціальною напругою через завищені тарифи у платіжках за газ.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com