image

Як Балога хотів принизити мільярдера Ровта

Мільярдер Алекс Ровт образився на мукачівську владу Балог через медичне обладнання

Мільярдер Алекс Ровт був у хороших стосунках з Віктором Балогою. Однак згодом стосунки зіпсувалися. І зовсім неприємна ситуація сталася днями, коли мукачівська влада розкритикувала медичне обладнання, яке Алекс Ровт передав у місцеву лікарню. Благодійність Ровта не втішила Балог і вони сказали, що обладнання не можна використовувати.

Мова йде про цифрову систему серцево-судинної діагностики "GE Innova 2000", яка опинилася на балансі лікарні у жовтні 2015 року.

Як повідомив сайт наближений до Віктора Балоги Mukachevo.net у Мукачівській ЦРЛ, з незрозумілих причин ангіограф декілька років простояв на складі митниці, після чого був доставлений до лікарні без жодних офіційних документів чи сертифікатів, тільки схемою комплектації та експертною оцінкою апарату. Відкривши дерев'яний контейнер, у якому діагностичний апарат прибув із США, лікарі помітили ряд фізичних пошкоджень комплектуючих частин.

Сам ангіограф виготовлений ще у 2001 році і тривалий час працював в одній з медичних установ Нью-Йорка. Коли він був знятий з експлуатації, через що і коли відправлений в Україну - не відомо.

За словами начальника Відділу охорони здоров'я міськвиконкому Любов Мандзич, визначити технічний стан і придатність до встановлення і запуску ангіографа не можливо, так як апарат був у вжитку. Крім того, для функціонування ангіографа необхідне розширення штату лікарів, кардіохірургів, лікарів-рентгенологів, медсестер.

"В Ужгороді працює обласний кардіоцентр, який у повному обсязі задовільняє потреби мукачівців, та у якому встановлене більш сучасне обладнання. Дороговартісне обслуговування та встановлення даного ангіографа у Мукачеві практично не доцільно", - цитує сайт Балоги слова Любові Мандзич.

А згодом ті ж таки видання Віктора Балоги знову опублікували коментар Любові Мандзич. І цього разу вона відкрито критикує Алекса Ровта за недолугу благодійність з "непрацюючим" ангіографом і вихваляє Віктора Балогу, який надав мукачівській медицині багатомільйонне дуже потрібне обладнання.

"Однак я хотіла би зауважити у відповідь на галас, який здійнявся через ангіограф, переданий лікарні Алексом Ровтом: лікарня потребує сучасного, або принаймні працюючого обладнання. Цей ангіограф ми фізично не можемо використовувати, бо це фактично металобрухт, який потрібно утилізувати, – додала Любов Мандзич. – Згідно з нашим останнім аудитом, з 2007 року Мукачівська ЦРЛ отримала благодійної допомоги на понад $ 3 мільйони. Мова йде про сучасне устаткування та обладнання на суму 20 201 925 гривень, що у перерахунку згідно з курсом долара у різні роки складає $ 3 147 609. Це 180 позицій обладнання – від ліжок-трансформерів та комп’ютерної техніки до рідкісного та сучасного медичного обладнання як то комп'ютерний томограф Somaton Spirit, гінекологічна лапароскопія, рентгенівські апарати та багато іншого. Саме ця благодійна допомога з 2007 і включно до цього року була передана командою Віктора Балоги.

"За словами Любов Мандзич, Мукачівська ЦРЛ буде вдячна за допомогу інших меценатів, бо потреба в сучасному обладнанні – постійна, але наголошує, що металобрухтом лікувати людей медики не зможуть", - пише сайт Балоги "Мукачево.нет".

У свою чергу деякі закарпатські видання поширили спростування благодійного фонду "Родини Ровт", у якому переконують, що передане Алексом Ровтом обладнання справне і дуже потрібне.

"06 жовтня 2016 р. в мукачівських засобах масової інформації, поширене повідомлення очільниці міського відділу охорони здоров’я Любові Мандзич про те, що аліограф переданий Мукачівській районній лікарні Алексом Ровтом є нікому не потрібним металобрухтом.

Поруч з цим, вказується на допомогу надану однією «командою»  за період з 2007 р. у розмірі 3 млн. доларів.

Сам зміст цього повідомлення є відверто політичним та замовленим з кабінетів міської ратуші. При цьому, міському чиновнику не личить здійснювати піар окремих депутатів, за нібито надану за власний кошт благодійну допомогу.

Щодо самого обладнання необхідно зазначити, що зі змісту повідомлення або фотоматеріалів не можна дослідити чи є це обладнання саме тим, яке передане нашим благодійним фондом.

При передачі медичного обладнання, жодних претензій щодо його якості від лікарів не надходило, тому дивно, що такі претензії висловлено майже через 2 роки після його отримання закладом охорони здоров’я.

Відповідно до реалізації   благодійної  програми  Мукачівського міського благодійного фонду «Сім’ї  Ровт»  за 2005 – 2015 роки Мукачівським  міським  благодійним  фондом  «Сім’ї  Ровт»  надавалася  благодійна допомога на поліпшення матеріального становища малозабезпеченим, здійснювалося  сприяння соціальній реабілітації пенсіонерів, інвалідів, інших осіб, що  потребують піклування,  також надавалася  допомога  особам , які через свої фізичні вади обмежені в реалізації своїх  прав і законних інтересів, здійснювалася  допомога на розвиток  освіти, зокрема за кошти фонду проводився капітальний ремонт  загально-освітньої школи, надавалася допомога громаді міста Мукачеве по благоустрою міста  тощо.

За рахунок коштів благодійного фонду  надавалася  допомога бюджетним установам: школам, лікарням, за рахунок коштів  фонду здійснювалося  придбання медичних препаратів, медичного обладнання, ліків, як для потреб Мукачівської ЦРЛ , так гуманітарним  установам, надавалася допомога Закарпатській ОДА, для придбання путівок особам, що мають заслуги перед Батьківщиною, також виділялися кошти на придбання обмундирування та бронежилетів бійцям, що приймають участь в АТО та виділялися кошти для потреб Прикордонної Служби України.

Крім того, було закуплено та передано відділам МВС в м. Мукачево та  Ужгородського району в кількості 9 одиниць.

Дані дії здійснювались незалежно від політичних поглядів тих осіб, які отримували допомогу, оскільки людське горе та потреби не мають партійних кольорів.

Тому, вважаємо, що міський відділ охорони здоров’я повинен перейматися здоров’ям жителів Мукачева, кількістю ліків та вакцини, заробітними палатами працівників медичних закладів та належними умовами лікування, а не політичним піаром однієї «команди».", - йдеться в повідомленні благодійного фонду «Сім’ї  Ровт».

Насправді, це дуже неприємна ситуація. Це та образа, яку важко пробачити. Схоже, Ровт таке приниження Балозі ніколи не пробачить.

Василь Поляк для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com