image

Як Москаль по-русинськи тролить Балогу через аеропорт

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зі злим сарказмом відповів мерові Мукачева Андрію Балозі щодо його бажання взяти в комунальну власність аеропорт "Ужгород"

Як ми повідомляли, мер Мукачева Андрій Балога звернувся до влади області та міністра інфраструктури Володимира Омеляна з пропозицією віддати ужгородський аеропорт в комунальну власність Мукачева. І тоді, на думку Балоги, аеропорт цей запрацює і буде добре обслуговуватися.

Така наглість Балоги-молодшого розізлила голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, який на своїй сторінці в інтернеті написав злу відповідь, у якій нагадав, що свого часу Балога-старший знищив аеропорт в Мукачеві і роздерибанив землі.

"Найсмішніше в цьому зверненні не те, що мукачівський мер не розбирається в питаннях передачі об’єктів інфраструктури, а те, що він навіть не знає, що Мукачево давно має в комунальній власності свій аеропорт, який так і називається «Міжнародний аеропорт Мукачево». Тому нагадую мукачівському меру, що в червні 2005 року, коли його «няньо» повністю владарювали на Закарпатті, обласна рада своїм рішенням №564 передала на баланс Мукачева цілісний майновий комплекс Мукачівського аеродрому «для облаштування цивільного аеродрому з відповідною інфраструктурою». А 11 вересня 2008 року, коли «няньо» працювали в президентському секретаріаті Ющенка, Мукачево оформило державний акт на 228 гектарів «для будівництва міжнародного аеропорту». Ділянка оформлена на Мукачівське міське комунальне підприємство, яке називається – «Міжнародний аеропорт Мукачево» (документи подані нижче).
Мова поки що не про те, що колишній військовий аеропорт був переданий Мукачеву з грубим порушенням законодавства (без обов’язкового погодження Міноборони). Головне інше – після передачі цілісного  комплексу, аеропорт знищили – спеціальні й дуже дороговартісні бетонні плити зі злітної смуги розікрали, а 228 гектарів землі почали дерибанити цілком у балогівському стилі. Через жадібність Балог Закарпаття втратило унікальний об’єкт – готовий аеродром, для повноцінного функціонування якого не потрібні були жодні міжурядові угоди між Україною та Словаччиною. А Мукачево втратило шанс стати центром авіасполучення в області. Більше того – єдиний аеропорт, що залишився в Ужгороді, Балоги за своє багаторічне керування областю довели до повного занепаду: він заріс кущами, де водяться зайці й косулі, а по периметру немає навіть огорожі. Залишилися там «радянська» автомобільна техніка, яку ми хоч завтра готові передати Міжнародному аеропорту «Мукачево». Зараз відновлювати ужгородський аеропорт доводиться мені. Тому нехай мукачівський мер звертається не до мене й міністра інфраструктури, а до свого «вітця» й спитає його: «Няньку, пак нашто’сь украв мукачуськый аеропорт? Типирь’исьме’ся пстали з нічим! А могли’cьме купити «Боінг» тай літати з Завидова до Мукачова, а пересадку чинити в Синякови. И всі би позерали на небо, чудувалися тай казали: «Никайте, які виликі пани, сисі Балоги!» А так упсталисме’ся убоє-двоє, перебач, у гузиці!", - написав Геннадій Москаль і опублікував відповідні документи.

 

Що стосується військового аеродрому в Мукачеві, то там дійсно зараз порожня територія. Однак нещодавно на бізнес-форумі в Мукачеві директор архітектурної компанії «Укр-Дизайн-Груп» Ігор Кузьмак презентував майстер-план розвитку території південної частини міста Мукачево, яка включає колишній аеродром. 

Ігор Кузьмак розповів про ідеально сплановану територію колишнього аеродрому, де є водовідведення, працюючі каналізаційні системи, водозабірна станція, а також рівна територія. Згідно плану, індустріальний парк, водозабірна станція, житлово-спортивні споруди, цехи та склади - все розміщено в одному місті, а не розкидано по всьому місту. На думку експерта, проект інвестиції складає від 50 до 80 млн доларів, які можуть бути розділені між декількома інвесторами. Реалізація проекту може проходити до 20 років.

Щоправда, поки іноземні інвестори не виявили особливого бажання вкладати гроші в будівництво індустріального парку на цій території, але сам факт розробки такого потужного плану є дуже позитивним і в перспективі проект може принести величезні інвестиції.

Василь Поляк для Prozak.info

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com