image

Як на Закарпатті увіковічнили Сісі (ФОТО)

Політик та меценат Сергій Мошак відкрив на території рекреаційного центру "Воєводино" пам'ятник дружині австро-угорського імператора Франца Йосифа I Єлизаветі Баварській (Сісі).

Власне, Сергій Мошак робить величезний вклад в реанімації крупного пласту закарпатської історії періоду Австро-Угорщини. Закладений ним парк Шенборна в рекреаційному центрі "Воєводино" у Перечинському районі є унікальним.

Тут свого часу вже було відкрито пам'ятник самому імператору Францу Йосифу I.

Саме на цій території були одні з його угідь, де він любив усамітнитися. У Франца було дивне співіснування з дружиною - Єлизаветою баварською, або Сісі. Гуляка Франц мало звертав на свою дружину уваги. Він взяв її в дружини, коли тій було всього 16 років. Він дав їй волю в діях. Сісі багато подорожувала, любила тварин і була трошки усамітненою. Це була особистість. І коли італійський анархіст вбив Сісі під час прогулянки на Женевському озері, Франц Йосиф І з величезним сумом сприйняв цю звістку. І попри те, що подружжя мало було разом, Франц сказав: «Вона ніколи не дізнається, як сильно я її кохав».

І ось сьогодні політик та меценат Сергій Мошак за порадчого асистенства відомого краєзнавця Федора Шандора відкрив у центрі "Воєводино" пам'ятник Єлизаветі Баварській - Сісі. Улюблениці імперії, у складі якої тривалий час було і наше Закарпаття. Пам'ятник авторства відомого в Закарпатті скульптора Михайла Колодка.

Заодно, поруч було засаджено два кущі винограду карпатських порід. До знаменних дат - річниці імперії і річниці Єлизавети. А ще - до річниці "Воєводино" і його австро-угорського парку - рекреаційно-туристичної перлини Закарпаття. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com