image

Які доходи враховуються для призначення субсидії

У попередньому матеріалі ми повідомляли, що для призначення субсидії обов’язково враховується середньомісячний сукупний дохід сім’ї. Тому закарпатцям важливо знати, які доходи при цьому враховуються, а які не враховуються.

За загальним правилом для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні:

1) доходів (заробітної плати, гонорару, оплати роботи за цивільно-правовим договором тощо) без урахування податку з доходів  фізичних осіб (тобто враховується не нарахована («груба») сума, а дохід );

2) розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соцзахисту населення (крім частини допомоги при народженні або усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання "Мати-героїня", державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського  піклування, щомісячної адресної допомоги внутрішньо  переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг). 

Крім того до сукупного доходу не враховуються:

а) сплачені особою аліменти,

б) доходи  від  розміщення  депозитів, 

в) оплата  праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів  виборів, 

г) допомога громадських та благодійних організацій, 

ґ) допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до  законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування,  підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

Якщо на субсидію претендують учасники АТО та/або члени їх сімей, то до сукупного доходу не враховуються: а) отримані ними у  період  безпосередньої участі у проведенні антитерористичної  операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги; б) отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні АТО  благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього  року, в інших випадках - за попередній календарний рік.

Якщо людина не працює, дохід все одно нарахують

Для працездатних осіб, які не працюють (крім військовослужбовців строкової служби, а також учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Лише в окремих випадках за рішенням райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад для осіб, які проживають у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися місячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, не отримують допомогу по безробіттю та у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю) під час визначення сукупного доходу враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Як розраховують дохід ФОПів

З 1 травня 2016 збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку:

два розміри прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку першої групи;

три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку другої групи,

чотири розміри прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку третьої групи.

При цьому не враховується дохід, отриманий самозяйнятою особою, та дохід від  підприємницької  діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит. Система  оподаткування  та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування  визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Для довідки: Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (враховується при призначенні субсидії особам, які не мають офіційного доходу) у 2016 році становить: з 1 січня – 1378 грн, з1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1550 грн.

Читайте також:

Як закарпатцям отримати субсидію

Нове у порядку призначення субсидії

Порядок надання субсидій за комуналку буде змінено

Якщо претендуєте на субсидію чи пільги, банківська таємниця вас не захищає

 

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com