Дебальцево вже фактично захоплене. Життя закарпатців під загрозою

Кореспондентам сайту Prozak.info надходить скупа інформація від закарпатців, які фактично опинилися в оточенні в Дебальцівському котлі. Хлопці повідомляють, що штурм бойовиків триває безперервно. Під цим тиском доводиться частково здавати позиції. Команди про відхід не надходить.

Те, що Дебальцево фактично відрізане підтвердив і комбат та народний депутат Семен Семенченко, який у на своїй сторінці у Facebook написав:

«Ситуация в районе Дебальцево очень сильно осложнилась за последние часы. То что можно было сделать вчера - уже нельзя сделать сегодня. Дальнейшее промедление с решительными действиями может стоить очень дорого. Просто статично удерживая позиции мы не добьемся своих целей и наоборот можем прийти к катастрофе. Я не могу по ряду причин, прежде всего военного характера, выводить на всеобщее обсуждение реальное состояние дел. Я не хочу вести информационную войну с Генштабом и доказывать кто дезинформирует общество и Главнокомандующего, сейчас не время для этого, время объединить усилия.

Я как командир батальона, народный депутат, первый заместитель головы комитета Верховной Рады по вопросам национальной безопасности и обороны настаиваю на решительных действиях по деблокированию сил АТО в районе Дебальцево и выравниванию линии фронта. Необходимо сохранить костяк армии, а территории мы всегда сможем вернуть. Силы АТО, Нацгвардия, ВСУ, батальон Донбасс до конца готовы выполнить свой долг. Обращаемся к Верховному Главнокомандующему с просьбой принятия немедленного решения, нанесения МОЩНОГО ВСТРЕЧНОГО УДАРА по российско-террористическим войскам, выводу блокированных частей и выравнивании линии фронта. Главное - сохранить костяк боеспособных частей. Мы готовы выполнить любой приказ. Мы не допустим никакой паники, но настало время действовать».

Як відомо, у самому Дебальцівському пеклі перебуває і Закарпатський 128-й гірсько-піхотний батальйон. За приблизними підрахунками і котлі опинилися понад тисячу закарпатців, який потрібно будь якою ціною врятувати.

На своїй сторінці у Facebook голова Закарпатської облради Володимир Чубірко написав:

«На початку лютого, разом із представниками органів місцевого самоврядування області ми звернулися до усіх можливих державних установ, які можуть вплинути на ситуацію в районі Дебальцевого. Просили Президента України, міністра оборони, начальника Генштабу надати підкріплення та задіяти військові резерви для укріплення позицій наших військ, негайно вжити всіх можливих заходів аби зберегти життя військовослужбовців...

Тепер можу констатувати, що до нас не дослухалися і сьогоднішню ситуацію інакше як катастрофічною назвати не можна. Надзвичайно тривожні, якщо не трагічні новини кожну хвилину надходять від наших краян, які героїчно обороняються на передовій. Можливо, ми справді не розуміємо усіх тактичних та стратегічних кроків нашого командування, але про які стратегічні військові вигоди можна говорити, якщо сьогодні ми є свідками військового злочину, коли гинуть десятки, якщо не сотні наших співвітчизників, краян. І це в період "перемир'я" і "припинення вогню".

В дані хвилини ми намагаємося усіма можливими методами достукатися до наших високих державних та військових чинів, аби якимось чином вплинути на ситуацію і врятувати наших хлопців. Даний пост теж можна вважати офіційним зверненням і криком про допомогу. Допоможіть нашим воїнам! Врятуйте життя тисяч українців та закарпатців! Зупиніть трагедію!».

У свою чергу народний депутат від Закарпаття Віктор Балога вже вкотре звернувся до Президента України Петра Порошенка негайно дати команду вивести українських вояків із оточення.

«Пане Президенте. Ми з Вами добре знаємо, що Дебальцево вже не наше.

Скажу більше – блокування через ЗМІ правдивої інформації про реальний стан справ, вже нікого не врятує і нікому не допоможе. Штаб АТО бреше не гірше, ніж росіяни. Найголовніше, що цю брехню добре видно – там стільки людей, що приховати щось неможливо.

Так як там стоять мої земляки, можу сказати одне - сили у хлопців є. Але, коли ніхто нічого не робить – люди втрачають віру.

Ви знаєте, що потрібно діяти – або військово, або дипломатично. Іншими словами, або ми скасовуємо для цього регіону перемир’я, якого там ніколи не було, включаємо артилерію і доставляємо туди техніку і боєкомплект. Або приймаємо рішення про виведення військ. Я про це говорю з 31 січня. Сьогодні про це уже відкрито кажуть експерти і самі військові. Рішення потрібно приймати НЕГАЙНО!», -- написав Віктор Балога на своїй сторінці у Facebook.

Штаб АТО підтвердив, що бойовики вже захопили частину Дебальцевого. Окрім того, повідомлялося, що бойовики знищили українські автомобілі, які намагалися доставити до наших вояків боєприпаси та продукти, а супровід колони взяли в полон.

Раніше, попри підписання мінських мирних угод, командири ЛНР та ДНР заявили, що вважають Дебальцево своїм і не віддадуть його Україні.

Через Дебальцево проходять важливі стратегічні транспортні коридори.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com