image

Закарпатка Галай покорила Еверест. Перша з українок!

Закарпатка Ірина Галай стала першою українкою, яка подолала найвищу вершину Світу -- Еверест

Тиждень тому були останні повідомлення від 28-річної мукачівки, яка нині проживає в Києві, Ірини, у яких вона повідомляла про ситуація в базовому таборі і намірах у найближчі дні вже вийти на штурм вершини.

Згодом зв'язок з нею зник.

17 травня відомий туризмознавець України Олександр Стефанович повідомив, що наразі на Евересті встановилася більш менш добра погода і, скоріше за все, закарпатка почне штурм Евересту.

"Ближайшая неделя - самая благоприятная для восхождения на Эверест. Скоро наступит развязка драматической загадки - взойдет ли первая женщина из Украины. Для украинцев-патриотов не мене важно, - поднимет ли она флаг Украины? Я об этом думал с первого дня ее пиар-кампании. Не хотел подсказывать, пусть она сама покажет свое отношение к нашей государственной символике. Теперь можно: все на верху, связи нет. И если флаг Украины с собой она взяла, то у наших юных альпинистов появится кумир - звезда для подражания", - написав Олександр Стефанович.

І ось на сайті Харківського альпіністського клубу та в соцмережах сьогодні появилася інформація, що Ірина Галай таки здолала Еверест і стала першою українкою, яка це зробила. Гідом закарпатки у цьому рекордному підйомі був досвідчений український альпініст Віктор Бобок.

Всього Еверест здолало 410 жінок.

До речі, 18 травня в Ірини Галай був день народження. Подвійні вітання! І ще. Ірина займається альпінізмом всього три роки.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com