image

Закарпатська влада відмовила у встановленні пам'ятного хреста репресованим комуністами угорцям

Художня рада Закарпатської ОДА відмовила у встановленні пам'ятного хреста загиблим від комуністичних репресій угорцям

Про це повідомила українська націоналістична організація "Сокіл".

Як ми повідомляли, єпископ Карпатський Віктор Бедь та представники українських націоналістичних організацій виступили різко проти встановлення такого пам'ятного хреста і навіть запропонували на цьому хресті викарбувати прізвища репресованих угорцями українців.

Цю ініціативу підтримали і молоді націоналісти з організації "Сокіл".

"Як нам стало відомо Товариство угорської інтелігенції Закарпаття (ТУІЗ) намагається встановити «Пам’ятний хрест закарпатським депутатів та членів верхньої палати угорських державних зборів…», що принизить честь та гідність Українців, нащадків репресованих Закарпатців у період угорської окупації Закарпаття 1938-1944 років.

Особи яких хочуть увіковічнити ТУІЗ в обласному центрі мали відношення до окупаційного уряду, який при окупації Карпатської України діяв під протекторатом та з погодженням нацистської Німеччини. Під час окупації було вчинено ряд військових злочинів, зокрема катування та розстріли військовополонених воїнів ОНО Карпатська Січ та представників уряду Карпатської України. За весь період окупації з 1938 по 1944 рр. проводилась політика національного гніту та мадяризації Закарпаття, всі проукраїнські організації були заборонені, а їхні лідери заарештовані чи вимушено емігрували. Свідчення про масштаби скоєних злочинів доведені низкою наукових праць та описані у історичній літературі", - йдеться в заяві "Сокола".

У "Соколі" вважають, що на сьогодні є достатня дослідницька джерельна база, яка доводить антиукраїнську діяльність персон, чиї прізвища будуть викарбувані на пам'ятному хресті репресованих комуністами угорців. 

"Завдячуючи заяві Соколу та ряду інших патріотичних організацій Закарпаття, а також мудрості працівників управління культури провокатори отримали відмову", – зазначив голова Закарпатського "Соколу" Томаш Лелекач.

"Питання про погодження місця розташування виконавчим комітетом було виставлене на офіційному сайті Ужгородської міської ради, але 24.10.2016 р. зникло. На засіданні обласної художньої ради Закарпатської ОДА 24.10.2016 р. голова ТУІЗ Юрій Дупко стверджував, що все для будівництва вже закуплене та зроблене. Репліка Ю. Дупка на відмову обласної художньої ради у розміщенні стели з прізвищами була агресивного тону, він стверджував, що місто йому все погодило і він буде скаржитись угорському уряду, зокрема доповість Віктору Орбану", - заявив "Сокіл".

Таким чином українські націоналісти Закарпаття переконали владу перешкодити встановленню пам'ятного хреста репресованим комуністами закарпатських угорців.

Офіційної реакції закарпатських угорців на відмову закарпатської влади щодо встановлення пам'ятного хреста поки немає.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com