image

5 загадкових островів, де туризм заборонений

Є на Землі деякі місця, куди в’їзд туристам офіційно заборонений. Далі про 5 відомих і таємничих місць, куди немає доступу звичайним людям.

Острів Сюртсей

Причина заборони: наукові експерименти.

maxresdefault (1)

У 1963 році в водах Ісландії відбулося виверження підводного вулкана. За короткий час утворився новий острів площею 2,7 кв. км. Він відразу ж став об’єктом уваги вчених з різних країн, тому що являє собою наочну модель зародження острова і життя на ньому. З тих пір Сюртсей, названий на честь міфологічного героя Сурта, правителя вогненних велетнів і служить виключно науковим цілям.

Острів Кеймада-Гранді

Причина заборони: дуже багато отруйних змій.

fatos-misteriosos-ilha-das-cobras-1

Острів має площу всього 0,43 кв. км і висоту 200 м н.р.м., але відомий як житло однієї з найнебезпечніших змій світу — острівного ботропса (Bothrops insularis), чий укус викликає швидке омертвіння тканин. З цієї причини, а також заради збереження флори і фауни, влада Бразилії забороняє відвідування острова, який включено до списку найнебезпечніших місць на планеті.

Північний Сентінельський острів

Причина заборони: агресія аборигенів.

North_Sentinel_Island

На одному з Андаманських островів в Бенгальській затоці проживає небезпечне плем’я сентінельців: воно уникає будь-яких контактів з цивілізацією і люто опирається будь-якому вторгненню. За припущеннями вчених, аборигени провели в ізоляції до 60000 років. Ці люди активно захищають свою територію: наприклад, в 2004 році вони обстріляли з луків вертоліт індійського уряду, який прилетів їх «провідати» після цунамі. Останніми їхніми жертвами стали загублені рибалки: після їх вбивства індійська влада закликала співгромадян триматися подалі від сентінельців і їхньої землі.

Храм Ісе в Японії

Причина заборони: вхід тільки для обраних.

6441810-650-1455031099-056ad7d35aad6744ee3d8b450b1bd78a

В Японії найголовнішою святинею є храмовий комплекс Ісе-Дзінгу. Основний храм обгороджений високим дерев’яним парканом, потрапити всередину можуть лише високопоставлені священнослужителі і члени імператорської родини.

До 1945 року Ісе був ще більш важкодоступним місцем: він був відділений від зовнішнього світу річкою Миягава, яка символізувала кордон священної землі. Ченцям було категорично заборонено перетинати річку: вважалося, що це призведе до порушення святості кумирні і накличе біду на всю Японію.

Острів Грюінард

Причина заборони: випробування біологічної зброї.

normal_Gruinard_Island

У 1942 році британський уряд викупив шотландський острів Грюінард для проведення випробувань біологічної зброї – сибірської виразки. В ході експерименту з’ясувалося, що сибірська виразка надовго забруднює територію, викликаючи летальний результат населення в 95% випадків. Аж до 80-х років острів був одним з найбільш смертоносних місць на планеті. Лише в 1986-му вчені нарешті зайнялися «чисткою» зловісного острова, і в 1990 році той був оголошений безпечним, проте селитися на ньому ніхто не став. Археологи попереджають, що спори сибірської виразки залишилися в грунті острова, а значить, він не буде придатний для життя протягом сотень років.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com