image

Чи збираються подорожувати закарпатці

Сезон раннього бронювання літніх турів вже розпочався, але закарпатці не поспішають до туристичних агенцій. 

Звичайно, нестабільна політична ситуація в країні та постійне коливання курсу долара не дозволяє українцям вільно обирати путівки до далеких заморських країн, що потребують довгого перельоту. Працівники туристичної індустрії повідомляють, що ціни у валюті на подорожі за кордон майже не змінились, але їх гривневий еквівалент стане непосильним для великої кількості закарпатців.

Окрім того, у ці дні в тур агентствах не багатолюдно через релігійні традиції краю – люди готуються до Великодня та бігають заклопотані у пошуках дешевих продуктів до пасхального столу. Керівники тур агенцій, з якими нам випала можливість поспілкуватись, прогнозують збільшення активності клієнтів через два-три тижні після закінчення всіх святкувань. Хоча, порівняно з минулим роком,  раннє бронювання турів на літній період вже зменшилось у 6-7 разів.

До речі, у стресовий та кризовий час можна пожертвувати чим завгодно, але не відпочинком.

Психологи запевняють, що ситуація в країні негативно впливає на психологічне самопочуття та здоров’я українців. Вони радять для лікування такого стану використовувати саме подорожі та відпочинок.

Відбувається потужний психотерапевтичний ефект, коли людина втікає на декілька днів від звичного і сірого життя.

 Кардинальна зміна середовища допомагає покращити психологічний стан туриста. Звідси і з’являється тяга до екзотики, високих гір чи екстремального відпочинку. Подорожуючий може переоцінити своє життя та відволіктись від вже традиційної буденності, розслабитись.

 «Перші зміни у попиті, на відпочинок за кордоном, почались вже весною минулого року. Ще два роки тому туристи масово здійснювали раннє бронювання літніх турів за 2-3 місяці наперед. Такий метод дає змогу суттєво зменшити вартість проживання на 20-25% і більше витратити на сам відпочинок у місці відпочинку. Зараз туристи надають перевагу замовленню за 2 тижні до вильоту, аби встигнути оформити візу та всі документи.  Якщо відвідування країни не потребує візи, то туристи по нашу допомогу звертаються взагалі за день-два до вильоту. Ніхто не хоче планувати щось так далекоглядно, адже ситуація в країні не найкраща» - розповідає Юліанна Мельничук, директор турагенства «Фарватер Тревел».

Великим бонусом є те, що великі туроператори не хочуть втрачати українського туриста. Деякі з них навіть знизили ціни, аби українці мали змогу подорожувати та відкривати для себе світ.

Минулого року найбільшою популярністю користувалась доступна Болгарія. Обертів не втрачала також і Туреччина, яка значно підвищила ціни на відпочинок. Якщо порівнювати ці напрямки, то краще цього року обирати Болгарію зі сніданками та вечерями, ніж Туреччину із "все включено". Це значно розширить вашу платоспроможність протягом самого відпочинку та дозволить отримати більше економічних переваг.

«Цієї зими зросла кількість туристів, які купували тур в перші місяці року і відразу їхали відпочивати, тобто хапали «гарячі» путівки. Тут відіграла значну роль ціна, вона була дуже низькою, і, можливо, ситуація в країні, через яку багато хто мріяв "переключитися" і відпочити. Минулого 2014 року великою популярністю користувались курорти Греції та Болгарії для відпочинку на морі. Аби доїхати до країн Європи, туристи часто обирали подорож власним автомобілем чи автобусом. Цього року тенденція у виборі курортів значно не зміниться. Більшість туристів, щоб здешевити відпочинок, так само обиратимуть переїзд автобусом або власним транспортом замість перельоту літаком в ту саму Болгарію або Грецію» - додає менеджер Люкс Тур Зоя Мельникова.

Поїздку на море до відносно далеко розташованих країн можуть дозволити собі не всі. Закарпаття, на щастя, має вигідне географічне положення біля кордону і нам легко здійснювати подорожі до близької Європи як і у попередні роки. Попит на такі поїздки сильно не змінився і вони завжди залишаються актуальними.

Ганна Басараб, директор турагенції «Марко Поло», розуміє, що цього року послугами турфірм скористається менше подорожуючих. Але однією з позитивних тенденцій для туристичних підприємств Ганна вважає саме автобусні тури Європою: 

«Такі подорожі до Європи користуються все тою ж популярністю серед Закарпатців, як і у попередні роки. Багато хто має шенгенську візу, яку не потрібно готувати завчасно. Це полегшує нашу роботу та сприяє швидкій організації подорожі. За день до виїзду можна замовити доступний тур та відправитись на пошуки нових пригод та емоцій у стародавній Європі!».

Якщо Ви бажаєте більше дізнатись про Україну, то існує безліч туроператорів, які пропонують поїздки починаючи від одноденних турів Львовом і закінчуючи багатоденними поїздками всією країною.

Ну і не забувайте про подорожі рідним краєм. Можна отримати масу позитивних емоцій за не такі вже й великі гроші. Наприклад, літній відпочинок на людину, в районі озера Синевир Міжгірського району, можна організувати разів у десять дешевше, ніж в тій таки Туреччині.

Гарного відпочинку!  

 Юліанна Бонкало, фото з FireStock.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com