image

Де покататися на лижах: на Закарпатті склалися ідеальні умови для катання на лижах

Зараз на Закарпатті склалися ідеальні умови для того, щоб покататися на гірських лижах, працюють всі курорти

Сніг і помірний мороз - це те, що потрібно для лижників. Всі гірськолижні курорти Закарпаття наразі працюють в повну силу і любителі гірських лиж можуть обрати будь який варіант.

Найближчі до Ужгорода курорти є на Великоберезнянщині та Свалявщині.

На Великоберезнянщині це, безумовно, курорт Красія в селі Вишка. З плюсів - хороший крісельний підйомник, найдовша траса. З мінусів - слабка інфраструктура, залежність паркування автомобілів від місцевих мешканців. Якщо ви навіть хочете залишити автомобіль на узбіччі дороги, то до вас все одно підійдуть місцеві і попросять гроші за так звану "охорону" автомобіля. Насправді, це відкупні і часто після відмови заплатити гроші, господарі знаходили свої автомобіля з пробитими колесами.

Наразі популярність набувають і гірськолижні курорти в селі Поляна на Свалявщині. Зокрема, курорт "Ведмежий" це справжній прорив. Зокрема, з плюсів це однозначно чудовий сервіс та інфраструктура, доглянуті траси різної складності. Щоправда, траси не дуже протяжні.

Гірськолижні курорти Поляни приваблюють мешканців Мукачева та Ужгорода через свою близькість.

На жаль, курорти не високогірні і дуже рано тут сходить сніг.

Окремо стоїть "Драгобрат" на Рахівщині. З плюсів - неймовірні краєвиди, найдовше на Закараптті затримується сніг.

Мінусів, на жаль, багато. Це і значна віддаленість від Ужгорода та інших великих міст Закарпаття, відсутність достойної інфраструктури та сервісу. Дргаобрат це чудовий курорт для тих, хто любить трохи екзотики, але для сімейного відпочинку він не підходить.

Ну і золотий гірськолижний трикутник Міжгірщини - Пилипець-Подобовець-Ізки. Всі три курорти розташовані просто у неймовірно гарних місцях.

Подобовець має чудову трасу, але, на жаль, тут лише бугельний підйомник. Сервіс цілком достатній. Поїсти смачно можна як в ресторані "Пилипець-2000", так і в цікавому вегетаріанському ресторані "Справжня Казка".

Щодо курорту "Ізки", то тут є чудова інфраструктура та сервіс. Вже є і новий крісельний витяг. Траса не така вже й велика, але добре доглянута. Мінусом "Ізок" є дорога від траси вхдовж села. Це два кілометри жаху.

За всіма параметрами від решти курортів перевагу має гірськолижний курорт Пилипець. Сюди зараз веде чудова дорога, є багато готелів, приватних садиб, котеджів. Багато місць громадського харчування. Тут є відомий крісельний витяг, а також багато бугельних витягів. Тут неймовірні краєвиди, Боржавський хребет і знаменитий водоспад "Шипіт". Тобто, окрім катання на лижах тут є ще що подивитися і чим зайнятися. Ну і ще одна перевага Пилипця - тут, як і на Драгобраті, дуже довго затримується сніг.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com