image

Лумшори приваблюють туристів пекельним жаром

Один з перших бальнеологічних курортів Закарпаття існував ще на початку VXII століття у селі Лумшори. 

Лумшори знаходяться у Перчинському районі Закарпатської області, між гірськими схилами Карпат. Бальнеологічний курорт наче навмисне схований від швидкого темпу життя, адже за ним вже тільки ліси та безкрає небо. Селом протікає річка Туричка, а на її порогах розташувались група водоспадів. 

Почати свою подорож Лумшорами краще всього з оглядин водоспаду Давір, або як його ще називають – Партизан. Він розташований приблизно за 3 км на північний схід від села. 

Дорога до водоспаду проходитиме по дорозі з каміння, яка вимощена понад 200 років тому. 

Вода, що падає прямовисним струменем, утворює біля підніжжя невеличке озеро. Водоспад має більше 4 метрів заввишки і може стати чудовим місцем для фотографій у літню пору року. 

Повертаючись назад до села, зверніть увагу на розкинуті поруч вершини гір. Звідси відкривається чудовий вид на гору Полонина Руна, висота якої  1479 м. над рівнем моря. Якщо ви маєте бажання, можна починати підкоряти вершину саме з Лумшор після всіх оздоровчих процедур. Весною полонина ще вкрита снігом, тому для підкорення краще обирати літній період часу.  

У Лумшорах є великий вибір садиб, які пропонують свої бальнеологічні послуги. Підлікувати у сірководневих мінеральних водах можна проблеми з опорно-руховим апаратом, захворювання периферичної нервової системи, захворювання шкіри тощо.

Основою лікування є саме мінеральна вода, яку відносять до слабосульфідних, слабовуглекислих мало мінералізованих гідрокарбонатних холодних вод Сернозольського типу.

Господарі садиб запропонують Вам зануритись у величезні чани з мінеральною водою, які знизу підігріватимуться ще й вогнем. А для більшого ефекту розпарювання на дні кожного чану можна побачити річкові камінчики. До геотермальної води можуть додати і цілющі трави, які сприятимуть ще більшому оздоровленню шкіри. Після інтенсивного розпарювання потрібно зануритись у холодний потік річки Турички, а якщо процедури відбуватимуться взимку, то можна пірнути у кучугури снігу.

"Весь процес нагадує пекельне варіння, якому для реальності не вистачає тільки чорта з вилами", - жартують місцеві старожили.

Після варіння відвідувачі констатують помітний ефект пом'якшення шкіри та підняття загального тонусу. Хороший настрій та повне розслаблення Вам гарантовані ! 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com