image

Маршрут духовності, гір і СПА на Закарпатті (ФОТО)

 

Попереду місяць літа, тому ще можна максимально насолоджуватися походами у гори. Якщо вагаєтеся, куди саме податися і з якою програмою, то Prozak.info пропонує вам готовий маршрут, який кореспонденти видання пройшли самотужки. Це одноденний варіант, легкий у фізичному плані, але насичений красивостями, історичними пам’ятками та велнес-програмою. 

Такий похід — це синтез цілющого повітря, духовності і радостей для вашої шкіри і самопочуття загалом. Під час такої прогулянки ви надто не втомитеся, адже йти доведеться тільки донизу. Отже, маршрут пролягає з Ужгорода до Ужка, який розташувався у Великоберезнянському районі.

Як доїхати?

Найкраще вирушати якнайшвидше, коли ще не жарко, світ тільки прокидається й допоки дехто додивляється сни, ви вже споглядаєте реальну красу гір. О 6.15 ранку з автовокзалу Ужгорода (головна станція, що на проспекті Свободи) стартує автобус напрямку “Ужгород—Львів”. О 8.30 ранку ви виходите з автобусу на перевалі — справжньому епіцентрі природної краси. Чесно, аж дихання зупиняється. До речі, обов’язково захопіть з собою паспорт громадянина України, адже там перевіряють документи.

На каву до аборигенів

На тому ж перевалі неодмінно варто поглянути Пам’ятний хрест січовим стрільцям, пам’ятник воїнам армій Австро-Угорської та Російської імперій, які загинули тут в боях за перевал під час Першої світової війни, а вже потім чудовою і зручною асфальтованою дорогою (вона там єдина, ви не загубитеся) спускатися з перевалу до Ужка (близько 6 км). До речі, тут, при дорозі мешкають справді гостинні люди. У таку пору і в дорозі вам неодмінно захочеться посмакувати місцевою кавою, тому не соромтеся і стукайте у двері аборигенів. Магазинів і кафе нема, зате є гостинні люди. Нашу увагу привернула хата, на огорожі якої висіла табличка “мед”. Де мед є, там і кавою частують. Відтак нам і кави міцної заварили, тобто, запарили на львівський лад, і медом пригостили. Місцеві не хочуть брати від людей грошей, але врахуйте, що тут кожна копійка дуже цінується, тому певні 10 гривень від вас будуть у нагоді.

Оглядовий майданчик, мінеральна вода і велнес

Після кави вирушатей далі. Шлях пролягатиме повз залізничний віадук, збудований за Австро-Угорщини. Дорогою натрапите на свого роду оглядовий майданчик, звідки відкриваються панорами Ужанської долини — чудове місце для фотосесії, медитації і відчуття тієї радості, яка можлива лише в горах. І ще трішки пройти дорогою вниз до села Ужок — і побачите джерело цілющої мінеральної води, прихопіть з собою ємність, аби насолодитися прохолодою води від природи, яка додасть ще більше сил і натхнення, а також оздоровить вас. Від джерела уже рукою подати до СПА-пункту у нашому туристичному маршруті. Йдеться про "Ужанські купелі". Тут можна поплавати у басейні, взяти квадроцикли на прокат, а також отримати якісну велнес-програму. Йдеться про класичну, японську лазні, турецький хамам, фінську сауну, гідромасажні бочки, лікувальні ванни, масажі й чани з мінеральною водою. Хоч це і спекотне літо, однак півтори години гарячих чанів — дуже навіть нічого, неймовірний релакс, тонус шкіри й наповнення силами.

Що їсти

Щодо смачної складової походу, то, звісно, можна замовляти готові страви в тих же "Ужанських купелях". Але можна і значно заощадити і влаштувати власне барбекю. Достатньо орендувати мангал і альтанку в Ужанських купелях, а м’ясо (для шашлику чи стейків), овочі і картоплю — класичний варіант — можна взяти з собою.

Духовність

Село Ужок захопить вас також архітектурою. Якщо ви підете у кінець села, то побачите Ужоцьку церкву, яка була збудована 1745 року церква, завдяки зусиллям місцевих священиків та громади села. Вона фактично зберегла свій автентичний вигляд, завдяки чому влітку 2013 року була включена до світової спадщини ЮНЕСКО. За переказами, церкву збудували високо на схилі пагорбу, але старим людям було важко туди підніматися і церкву перенесли вниз по схилу, значно ближче до дороги.

Додому

Опісля споглядання храму вас чекатиме ще одна приємна прогулянка, близько 4 кілометрів ви будете йти до залізниці, що у Волосянці. Звідти о 17.15 відправляється електричка до Ужгорода. Близько 19.30 ви прибудете до Ужгорода.

Витрати

Така подорож не буде надто дорогою. Автобус до перевалу вартуватиме 45 гривень на одну особу, електричка назад — 13 гривень за одного пасажира. Півтори години у маленькому чані на трьох осіб коштує 300 гривень. Оренда альтанки — 50 гривень, оренда мангалу — 50 гривень. Це ціна з компанії. Щодо їжі, то основа стаття витрат за харчування — це м’ясо, шість шматків свинини для стейків обійдеться вам приблизно у 150 гривень. Все інше, по суті, ви можете взяти з дому, городу.

P.S. Журналісти Prozak.info пройшли цей хороший маршрут. І вам рекомендуємо) Автор маршруту — Віталій Дацюк.

Читайте також:

Гід дерев’яними церквами Великоберезнянщини. Частина 1. 

Гід дерев’яними церквами Великоберезнянщини. Частина 2. 

 

Евеліна Гурницька для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com