image

Москалю не вдається відібрати від Балог аеропорт у Мукачеві

Апеляційний суд став на бік влади та громади Мукачева

Ця справа тягнеться ще з квітня 2017 року, коли раптово, не без сприяння голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, прокуратура вирішила відібрати аеропорт у Мукачеві від громади міста.

Цьому поданню прокуратури передувала заочна перепалка мера Мукачева Андрія Балоги та голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. 

оли настали проблеми з аеропортом в Ужгороді, то мер Мукачева  Андрій Балога пафосно вихвалявся, що Мукачево може взяти аеропорт "Ужгород" у комунальну власність Мукачева і тоді він запрацює. 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, звичайно ж, не міг просто так пропустити цю заяву своїх політичних опонентів і відповів Балозі, щоб той не ліз в проблеми Ужгородського аеропорту. Москаль розповів, що  аеропорт був переданий Мукачеву незаконно і потім був розграбований. 

А вже потім прокуратура Закарпаття почала займатися питанням передачі аеропорту з власності села Павшино у власність Мукачева. Ще й шкоду визначили у розмірі 186 млн. грн.

Після цього було купа судів. І ось цього разу, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги Мукачівської міської ради, суд апеляційної інстанції скасував рішення Закарпатського окружного адміністративного суду та прийняв нову постанову, якою провадження у справі закрито, оскільки такий позов органу прокуратури до органу місцевого самоврядування не може бути розглянуто, в порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства.

Земельна ділянка аеропорту залишається у власності Мукачева. 

На  бізнес-форумі в Мукачеві директор архітектурної компанії «Укр-Дизайн-Груп» Ігор Кузьмак презентував майстер-план розвитку території південної частини міста Мукачево, яка включає колишній аеродром. Там заплановано зробити ціле бізнес-містечко і Мукачево може отримати хороші інвестиції у разі реалізації проекту.

Але ці плани можуть не здійснитися ще з однієї причини - міністр інфраструктури Володимир Омелян хоче таки реанімувати аеропорт у Мукачеві і зробити його головним аеропортом Закарпаття. Це було б значно кращою інвестицією, ніж будувати бізнес-містечко. З появою аеропорту у Мукачеві значно б зріс бізнес-клімат, а також це дало б поштовх для ще більшого розвитку туризму.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com