image

Мукачівський замок Паланок минулого року відвідали понад 245 тисяч туристів

Мукачівський замок Паланок залишається найбільш прибутковим туристичним об'єктом Закарпаття

У мерії Мукачева повідомили, що торік замок відвідали 245 650 туристів, що на 15 тисяч більше, ніж у 2018-у році. В принципі, це майже стільки ж, скільки було і в 2017 році.

Але варто пригадати, що замок почав приносити непогані гроші після того, як у 2016-му році нарешті тут поставили турнікети “Бізант” з необхідним програмним забезпеченням “Pidkova”. До того, тут більшість грошей собі в кишені клали контролери і статистика відвідувань була наполовину меншою, ніж зараз.

Щоправда, за останні роки замок явно піднявся. У травні 2017-го року тут відкрили винний зал.  А в 2018-му році замок підсвітили.  Зараз на замок очікує певна реконструкція.

Не дарма вже колишній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль влаштував справжню війну мерії Мукачева, щоб відібрати у міста замок. 

Він звернувся до міністра культури   вжити заходів для того, щоб виконати постанову Верховної Ради про передачу замку "Паланок" під патронат уряду.

Потім Москаль  вніс зміни в розпорядження представника Президента в Закарпатті, яким було передано цей замок в комунальну власність Мукачева.

Мер Мукачева Андрій Балога саркастично сприйняв цю звістку і  сказав Москалю, що замок буде служити місту і надалі. 

Але Москаля сарказм Балоги лише розізлив і він видав черговий коментар, у якому переконував, що родина Балог мала намір зробити замок "Паланок" мало не приватним родинним маєтком, коли захотіли взяти його в оренду на 49 років. При цьому Москаль процитував газету "Дзеркало тижня" 2008 року, у якій було описано схему, за якою замок мав перейти  у власність Балог.

Влада Мукачева організувала збір підписів голів різних громадських організацій Мукачева під зверненням до президента Порошенка щодо "Паланку". У зверненні голови 14-ти громадських організацій застерігають від громадянських акцій протесту проти самодурства тодішнього голови Закарпатської ОДА. Замок відстояли. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com