image

На Закарпатті у селі Стрипа презентували новий туристичний маршрут

На Закарпатті в селі Стрипа презентували пішохідний туристичний маршрут, що веде до джерела Святої Анни.

Його протяжність 860 метрів. Маршрут бере свій старт на початку села Стрипа, далі через ліс і місцеві потічки веде до джерела із водою. І не просто водою, а водою, яку звикли вважати цілющою. 

Віра ДАНКО - директор Великолазівського ліцею, народилася в селі Стрипа

Завжди говорили, що це свячене джерело, бо колись давно, як розповідала моя бабка, бачили там таке видіння. І то переказувало цю історію не одне покоління. Це не придумано, це іде з покоління в покоління, передається. Це знають і наші дітки маленькі, вони усі з цим ростуть. 

Вважається, що вода із джерела святої Анни допомагає перш за все тим, хто має проблеми із зором. Достатньо вмитися і повірити у силу цілющої води. Презентували маршрут символічно: у день пам’яті  праведної Анни . Першочергово освятили камінь, де бере почато свій маршрут, далі хресною ходою попрямували до джерела. Уже там освятили хрест та саме джерело. За словами духовенства – це місце, де людина може зупинитися і продумати про свою сутність. 

Олександр МОНИЧ  -  голова інформаційного відділу Мукачівської православної єпархії

Це просто унікально, бо кожна людина, яка прагне відпочити і  тілом і душею, вона має місце, де локаційно може сісти в автомобіль і приїхати з родиною і тут, в ідеальній тиші, в гармонії духа і природи побути із собою, послухати тишу. У нашому віці технологій, у час коли люди літають в космос – знайти себе, почути себе. Просто побути із собою. З сім’єю – дуже важливо. Важливо мати такі місця. 

Проєкт вдалося реалізувати завдяки програмі підтримки ініціатив місцевих громад, яка реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна». Вартість  гранту 238 тисяч гривень, ще 60 тисяч додали місцеві підприємці. 

Володимир ХИМИНЕЦЬ - автор проекту

Загальна вартість проекту понад 300 тисяч гривень. Тут було реалізовано 2 бесідки, велопарковки, інформаційні стенди. Сюди можна доїхати як велосипедом, так і дістатися пішки. + Враховуючи, що Стрипа і Ярок – це найбільш депресивні території цієї ОТГ (це тому, що вони такі тупикові – вони виходять до військового полігону), тут повільно розвивається бізнес. З одного боку – це добре, бо збереглася первинна природа, середовище, а з іншого боку – потрібно тут оживляти економіку. 

Маршрут має привабити саме місцевого туриста. Однак, автори проекту сподіваються: дізнавшись про цілющу воду джерела до Стрипи приїздитимуть не тільки закарпатці. 

Михайло ІВАНЦИК - депутат Баранинської територіальної громади 

Цей маршрут перш за все розрахований для місцевого жителя. Аби люди могли прийти сюди і набрати собі питної води. А ще для туриста «вихідного дня», бо наша ОТГ межує з містом Ужгород і багато ужгородців у вихідний день намагаються виїхати за межі міста. І це місце ідеально для цього підходить. 

Село Стрипа наразі входить до складу Баранинської ОТГ. За час існування громади – це уже другий туристичний маршрут. І саме туристична галузь – одна із ключових, яку громада визначила в стратегії свого розвитку. 

Сергій  КОГУТИЧ заступник голови Баранинської ОТГ

Один із пріоритетних напрямків – розвиток туристичної галузі. У нас є уже гарні напрацювання. Це для нас нове, бо громада створена уже 3 роки тому, але ми уже маємо напрацювання. Є створений шлях Плотені. Це був наш перший такий проект. А зараз ми є свідками відкриття нового маршруту. Ми тут біля джерела святої Анни і ми маємо великі надії на цей туристичний шлях. 

Надалі маршрутом будуть опікуватися місцеві підприємці і місцева громада. Самі ж автори проекту планують продовжити облагородження і уже наступного року на старті маршруту планують закласти парк  – висадити дерева та квіти, а також збагатити інфраструктуру для відпочинку: лавиці та смітники. Усе заради комфорту туриста. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com